Širdies ir kraujagyslių sveikata

Vėžio gydymas gali tiesiogiai pažeisti širdį, didinti aritmijos, širdies nepakankamumo ar infarkto riziką. Be to, tiek dėl vėžio, tiek jo gydymo venose gali susidaryti trombų embolijos (venų kraujo krešuliai arba sutrumpintai – VNE). Ilgainiui padidėjęs cholesterolis, aukštas kraujo spaudimas priveda iki kraujagyslių pažaidos, tai neigiamai veikia širdį ir smegenis, be to, šie organai jau būna susilpnėję dėl chemoterapijos, radioterapijos ar operacinio gydymo.

Širdies pažaida #

Širdies problemos yra nedažni, bet rimti šalutiniai vėžio gydymo padariniai, dar vadinami širdies toksiškumu. Yra keli būdai užkirsti kelią šioms nerimą keliančioms problemoms, jas stebėti ir gydyti. Trys ūmūs (ankstyvieji) širdies toksiškumo pasireiškimai yra:

  • Širdies raumenų pažaida (kardiomiopatija)
  • Koronarinių arterijų spazmas
  • Nereguliari širdies veikla (aritmija)

Širdies raumens pažaida mažina galimybes pumpuoti kraują, jei tai tęsiasi ilgai ir negydoma, ilgainiui gali pasireikšti širdies nepakankamumas. Pirminėje chemoterapijoje vartojami vaistai antraciklinai (doksorubicinas, epirubicinas) yra pavojingi širdies raumeniui. Biologiniai vaistai, ypač bevacizumabas, trastuzumabas ir pertuzumabas, taip pat gali pakenkti širdžiai. Prieš gydymą ir jo metu gydytojai turėtų patikrinti jūsų širdies funkciją, atlikdami echokardiogramą. Didesnė širdies pažeidimo rizika yra: rūkantiems, jau turėjusiems širdies patologijų, vartojantiems trastuzumabą ir antriciklinus vienu metu. Tiesioginė radioterapija gali paveikti koronarines širdies arterijas, širdies raumenį, šios pažaidos gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas vėliau. Laimei, šiuolaikiniai radioterapijos metodai neapima širdies audinių.

Koronarinių arterijų spazmai gali pasireikšti, nors ir retai, geriant chemoterapinius vaistus (pavyzdžiui, kapecitabiną). Manoma, kad jiems yra ypač jautrus endotelis (ląstelės, išklojančios vidinį kraujagyslių ir limfagyslių paviršių), juos vartojant atsiranda cheminė medžiaga, vadinama endotelinu-1, sukeliančiu vainikinių kraujagyslių spazmus ir simptomus, panašius į krūtinės anginą.

Nereguliarūs širdies plakimai (aritmija) gali pasireikšti vartojant naujesnius biologinius vaistus. Gydymo metu onkologai dabar reguliariai matuoja atstumą vadinamą elektrokardiogramos QT intervalu. Pavyzdžiui, tirozino kinazės inhibitoriai, naudojami HER2 krūties vėžio teigiamiems estrogenų receptoriams, sukelia QT intervalo pailgėjimą, jis savo ruožtu yra susijęs su padidėjusia aritmijos rizika (prieširdžių ir skilvelių virpėjimu). Kai kurie asmenys gali turėti įgimtų širdies ydų, dėl kurių pailgėja QT intervalas ir išauga staigios mirties rizika. QT intervalas gali pailgėti dėl mažo kalio, magnio arba kalcio kiekio, kuris atsiranda dėl vėmimo, viduriavimo ar gydymo diuretikais, erbitukso chemoterapijos. Vaistai nuo pykinimo (domperidonas, ondansetronas) gali taip pat jį pailginti.

Kaip galiu sau padėti?

Gyvenimo būdo įpročiai, padedantys rūpintis širdimi, yra panašūs į priemones, padedančias kovoti su vėžiu. Svarbiausia:

  • Mesti rūkyti, didinti fizinį aktyvumą, mažinti antsvorį.
  • Kontroliuoti cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje.
  • Kontroliuoti kraujo spaudimą.

Spausdami šias nuorodas, galėsite rasti patarimus, kaip mesti rūkyti, didinti fizinį aktyvumą, valdyti svorį, cukraus kiekį kraujyje ir cholesterolį.

Kraujo krešuliai (trombų embolija) #

Padidėjusi kraujo krešėjimo rizika giluminėse venose (trombozė) yra ypač didelė po neseniai atliktos operacijos arba jei yra pilvo apačios ar dubens organų patologijų. Taip pat rizika didesnė asmenims, kurie nesportuoja, turi antsvorio, rūko, anksčiau sirgo tromboze, serga venų varikoze, gydomi chemoterapija, hormonais arba ilgai nejuda. Žmonėms dažniau susidaro krešulių, jei trombocitų yra daug arba jie turi paveldėtų krešumo sutrikimų. Kraujas gali užsikimšti giliosiose arba paviršinėse venose.

Paviršinių venų pažaida ir trombozė. Pacientai gali pastebėti patamsėjusias rankų ir kojų venas po chemoterapijos. Tai yra įprasta reakcija, kuri neturėtų sukelti skausmo ir išnykti pabaigus chemoterapijos kursą. Susirūpinimą gali kelti vadinamosios kietos venos (kai liečiant jaučiamas sukietėjimas). Jį sukelia kraujo krešuliai paviršinėse delnų ir rankų venose. Tai gali būti siejama su skausmingu uždegimu, gali trukdyti slaugytojui rasti veną kitai chemoterapijos sesijai. Ši trombozė gali užtrukti kelis mėnesius arba kartais – metus, kol išsivaikšto. Laimei, nors ir nepatogu, ši trombozė yra lokalizuota ir nesukelia kraujo krešulių embolijos į plaučius ir kitus organus pavojaus. Jei jaučiams skausmas, gali padėti uždegimą slopinantis kremas. Jį reikėtų tepti minkšta kempine spaudžiant pažeistas vietas apie 5 minutes, 3 – 4 kartus per dieną, taip bus padedama pumpuoti kraują per veną ir atverti kaimynines kraujagysles. Maža aspirino dozė (75 mg), vartojama 3 kartus per savaitę, taip pat gali padėti tirpinti krešulius ir spartinti gijimo procesą, jei gerai jį toleruojate ir neturite skrandžio opų.

Giliųjų venų trombozė (GVT). Dažniausiai paveikiamos giliosios kojų venos, tačiau trombozė gali susiformuoti ir rankų, krūtinės, pilvo ar net galvos venose. Kojose GVT dažniausiai pasireiškia tinimu, paraudimu ir diskomforto jausmu. Pavojus, kurį sukelia GVT, yra tai, kad krešulys gali atitrūkti ir nukeliauti venomis į plaučius, kuriuose įstringa (plaučių embolija) ir sukelia didelę žalą ar netgi mirtį.

Kas mažina trombozės riziką?

Dažniausiai veiksmingi medicininiai preparatai yra varfarinas, mažos molekulinės masės heparinas ir naujesni geriamieji antikoaguliantai kaip apiksabanas. Jei yra didelė trombozės rizika, kreipkitės į gydytoją ir apsvarstykite heparino injekciją prieš kelionę. Jei nesate alergiški aspirinui ar neturite skrandžio opų, taip pat siūloma išgerti 75 mg aspirino prieš ilgą kelionę automobiliu, autobusu ar lėktuvu. Kalbant apie gyvenimo būdą, rūkymas ir fizinis aktyvumas yra svarbiausi veiksniai, susiję su trombozės rizika.

Patarimai, kaip išvengti kraujo krešulių:

  • Venkite ilgų neaktyvių ir nejudrių periodų (lovos režimo).
  • Jei dirbate sėdimą darbą, reguliariai atsistokite ir pajudėkite.
  • Venkite erdvių, kuriose ilgą laiką negalima judėti.
  • Mažiausiai 20 minučių 2 kartus per dieną greitai pasivaikščiokite.
  • Bet kokia fizinio krūvio forma mažina riziką.
  • Kelionės metu rekomenduojamos kompresinės kojinės.
  • Automobilyje judinkite kojas ir venkite mėšlungio.
  • Jei įmanoma, keliaudami reguliariai sustokite pasimankštinti ir pasivaikščioti.
  • Oro uoste prieš skrydį vaikščiokite kuo ilgiau.
  • Meskite rūkyti.

Rankoms (paviršinė trombozė):

  • Pratimai rankoms padės kraują pumpuoti venomis.
  • Treniruokite rankas specialiais prietaisais arba teniso kamuoliukais.
  • Reguliariai drėkinkite rankas grynu alyvuogių aliejumi.
  • Įtrindami aliejų švelniai masažuokite odą ir venas.

Kraujo spaudimas (hipertenzija) #

Kai kurie medikamentai, pavyzdžiui, abirateronas, enzalutamidas, dažnai didina arterinį kraujo spaudimą (AKS) tik pradėjus juos vartoti. Kiti biologiniai ir chemoterapiniai preparatai gali turėti ilgalaikio poveikio AKS. Svarbiau tai, kad padidėjęs AKS gali didinti chemoterapijos sukeltą širdies pažaidą. Laikui bėgant padidėjęs kraujo spaudimas pažeidžia kraujagysles, dėl to išsivysto širdies nepakankamumas, inkstų pažaida, gali ištikti insultas. Rizikos faktoriai skirstomi į nepakeičiamus (amžius, šeiminis paveldimumas, lytis, rasė) ir pakeičiamus (poilsio režimas, fizinis aktyvumas, svorio kontrolė), kuriuos pats žmogus gali koreguoti. Atliktų tyrimų duomenimis, mitybos režimo laikymasis gali ženkliai sumažinti sistolinį (viršutinį) ir diastolinį (apatinį) kraujospūdžius. Toliau išvardinsime padėsiančias mitybos priemones.

Vengti pernelyg daug natrio turinčio maisto. Maisto produktai, didinantys natrio kiekį:

  • Druska, konservuotos daržovės ir pupelės.
  • Perdirbti paruošti valgiai, sūdyti riešutai, konservuoti mėsos gaminiai.
  • Kumpis, dešrelės, dešra, šaldyta perdirbta mėsa.

Kadangi žaliose lapinėse daržovėse yra labai daug kalio, magnio ir skaidulų, jos padeda sumažinti AKS, skatindamos natrio išsiskyrimą, todėl juos vartokite. Ypač daug šių mineralų turi:

  • Romaninės salotos, gražgarstės ir lapiniai kopūstai
  • Ropės ir žiediniai žalumynai.
  • Špinatai, burokėlių lapai ir lapiniai burokėliai.

Vaisiai ir uogos turi daug polifenolinių flavanoidų, mažai natrio ir daug kalio. Vaisiai ir uogos, ypač gerai koreguojantys kraujospūdį:

  • Uogos (mėlynės, avietės, braškės).
  • Bananai turi mažai natrio ir daug kalio.
  • Arbūzai, avokadai ir datulės.

Augaliniai nitratai yra natūrali priemonė azoto oksido (NO) koncentracijai kraujyje didinti. NO yra absorbuojamas arterijų endotelio ląstelėse, o tada prasiskverbia į dengiamuosius lygiuosius raumenis ir veikia kaip stiprus vazodilatatorius (t.y. plečia kraujagysles), atpalaiduojantis arterijas. NO svarbus kontroliuojant kraujo spaudimą, jis gerina bendrą kraujotaką ir aprūpina deguonimi širdį, raumenis ir smegenis fizinio krūvio metu. Maisto produktai, kuriuose yra nitratų:

  • Vaisiai (obuoliai, granatai, gervuogės, braškės).
  • Prieskoniai (ciberžolė, imbieras, žalioji arbata, kakava (tamsusis šokoladas).
  • Salotos (špinatai, lapiniai kopūstai, paprastasis rėžiukas, gražgarstės).
  • Daržovės (burokėliai, ridikėliai, salierai, brokoliai).

Nesūdyti riešutai, sėklos ir ankštiniai augalai, kuriuose yra daug kalio, magnio ir kitų mineralų, mažina AKS. Sėklos ir riešutai taip pat padeda žarnyno sveikatai ir mažina uždegimą. Ypač naudingi:

  • Saulėgrąžos ir moliūgų sėklos.
  • Pistacijos ir žemės riešutai.
  • Linų sėmenys.

Svogūninės daržovės (svogūnai, česnakai ir porai) turi ypač daug polifenolių kvercetino, galo ir ferulino rūgščių, kempferolio. Tyrimais nustatyta, kad reguliarus jų vartojimas susijęs su mažesniu kraujospūdžiu ir antihipertenziniu vaistų poreikiu.

Kava, alkoholis ir arbata. Mitybos rekomendacijose siūloma ne daugiau kaip 1 alkoholinio gėrimo vienetą per dieną moterims ir 2 – vyrams. Tai atitinka pusę taurės raudono vyno. Kavoje esantis kofeinas laikinai sukelia kraujo spaudimą, tačiau reguliariai geriantiems kavą žmonėms nebekelia didesnės rizikos.

Jogurtas yra puikus kalcio šaltinis, turintis mažai riebalų, šie abu parametrai yra naudingi kraujo spaudimo kontrolei.

Kiaušinių baltymai turi peptidą, kuris sumažina kraujospūdį. Amerikos chemoterapeutų draugijos tyrimas atskleidė, kad baltymai sumažino AKS tiek, kiek įprastai vartojami vaistai.

Žarnyno bakterijos. Atsiranda įrodymų, kad probiotikai gali turėti įtakos širdies ir kraujagyslių sveikatai. Naudingesni daugiau skirtingų gerųjų bakterijų turintys preparatai.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings