View Categories

Tulžies pūslės ir latakų vėžys

Apie tulžies pūslę #

Tulžies pūslė ir tulžies latakai yra svarbi virškinimo sistemos dalis. Tulžies pūslė – tai nedidelis, kriaušės formos organas, esantis po kepenimis dešinėje pilvo pusėje. Ji kaupia ir saugo kepenyse pagamintą tulžį – skystį, kuris padeda virškinti riebalus. Tulžies pūslės dydis gali būti labai įvairus – 8-14 cm ilgio, 3-5 cm pločio. Talpa 30-60 ml.

Kepenys gamina tulžį, kuri iš pradžių kaupiasi tulžies pūslėje. Kai valgome riebų maistą, tulžies pūslė susitraukia ir išstumia tulžį į tulžies latakus – mažus vamzdelius, per kuriuos tulžis patenka į plonąją žarną. Tulžies latakų sistema yra sudėtinga, nes tulžis praeina per kepenų kanalėlius, tulžies pūslę, bendrąjį tulžies lataką ir galiausiai pasiekia dvylikapirštę žarną. Tulžies pūslės ir latakų pagrindinė funkcija – užtikrinti, kad virškinimo metu būtų pakankamai tulžies, kuri padėtų suskaidyti riebalus ir įsisavinti maistines medžiagas.

Kartais tulžies pūslėje gali susidaryti akmenys, kurie užkemša tulžies latakus ir sukelia skausmą ar infekciją. Ši būklė vadinama tulžies pūslės akmenlige arba cholelitiaze. Taip pat gali pasitaikyti tulžies latakų uždegimas (cholangitas), kuris dažnai kyla dėl infekcijos.

Tulžies pūslės ir latakų vėžio simptomai #

Ankstyvosiose stadijose šis vėžys dažnai neturi aiškių požymių, todėl jis dažnai aptinkamas tik tada, kai navikas jau išplitęs. Kartais tulžies pūslės vėžys nustatomas netikėtai – pavyzdžiui, atliekant operaciją dėl tulžies pūslės akmenų. Tačiau dauguma pacientų, operuotų dėl akmenligės, vėžio neturi.

Pagrindiniai tulžies pūslės ir latakų vėžio simptomai gali būti panašūs į kitų virškinimo sistemos ligų požymius. Dažniausi simptomai yra šie:

  • Pykinimas, kuris gali trukdyti kasdienei veiklai
  • Karščiavimas, rodantis organizmo reakciją į ligą
  • Nepaaiškinamas svorio kritimas
  • Skausmas viršutinėje pilvo dalyje, dažnai jaučiamas dešinėje pusėje.

Kai navikas blokuoja tulžies lataką, gali sutrikti tulžies nutekėjimas į plonąją žarną. Dėl to tulžis pradeda kauptis kraujyje ir kūno audiniuose, sukeldama papildomus simptomus:

  • Odos ir akių baltymų pageltimą (gelta)
  • Tamsios spalvos šlapimą
  • Blyškias, riebesnes išmatas
  • Odos niežėjimą, kuris gali būti itin intensyvus.

Šie simptomai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, todėl svarbu neatidėlioti apsilankymo pas gydytoją. Jei jaučiate aukščiau išvardytus simptomus arba jie stiprėja, rekomenduojama kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti sveikatą.

Diagnostika #

Jei jaučiate neraminčius simptomus, pirmiausia kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Vizito metu gydytojas apklaus apie dabartinę būklę, jaučiamus simptomus, žalingus įpročius. Patikros metu jus apžiūrės išoriškai, paskirs kraujo tyrimus. Jei po apžiūros ir gautų tyrimų rezultatų jūsų šeimos gydytojas manys, kad simptomai gali būti susiję su tulžies pūsle, jis paskirs detalesnius tyrimus.

Tyrimas ultragarsu (echoskopija) – atliekant tyrimą pilvo oda patepama geliu, kad kontaktas tarp daviklio ir odos būtų kuo geresnis. Tuomet pacientui gulint iš pradžių ant pilvo, tuomet ant nugaros gydytojas jo pilvo oda vedžioja ultragarso aparato davikliu. Tyrimo metu suformuojamas tiriamos srities organų vaizdas, matomas echoskopo ekrane. Tai greitas, neskausmingas ir informatyvus tyrimas, jo metu apžiūrima tulžies pūslės, įvertinamas jų dydis, forma,nustatoma ar tulžies pūslėje yra navikas, kurioje jis vietoje, kokio dydžio, ar nėra vėžio metastazių židinių, apžiūrimi kiti pilvo organai, limfmazgiai. Svarbu žinoti, kad prieš atliekant echoskopiją, patartina 6 valandas nevalgyti.

Kompiuterinė tomografija (KT) – atliekant šį tyrimą, gaunama serija tiriamosios kūno dalies, tulžies pūslės vėžio atveju – pilvo srities skersinių rentgeno vaizdų. Gydytojas, apžiūrėdamas ir įvertindamas visus vienas paskui kitą einančius vaizdus, gali tiksliai nustatyti, kur yra navikas, kiek jis susijęs su kitais organais, ar yra metastazių limfmazgiuose kepenyse, t. y., ar liga išplitusi į kitus organus.

Svarbu žinoti, kad prieš tyrimą 12 valandų pacientui negalima gerti ir valgyti. Prieš tyrimą reikia atvykti anksčiau – valandą prieš tyrimą duodama išgerti ar į veną suleidžiamas specialaus kontrastinio preparato, leidžiančio gauti informatyvesnius vaizdus. Pats tyrimas neskausmingas, atliekamas pacientui ramiai gulint ant gulto.

Laparoskopija – tai nedidelė operacija, kurios metu naudojant optinę sistemą ir plonus manipuliatorius, atliekami nedideli pjūviai pilvo sienoje ir pilvo ertmėje atliekami reikiami operaciniai veiksmai. Operacijos metu apžiūrima tulžies pūslė, kepenys ir kiti šalia tulžies pūslės esantys organai. Jei reikia, echoskopijos metu gali būti paimamas audinys (biopsija) detalesniam ištyrimui.

Tulžies pūslės vėžys neretai nustatomas, kai operacijos metu šalinami tulžies pūslės akmenys.

Tulžies pūslės ir latakų vėžio stadijos #

Tulžies pūslės ir latakų vėžys turi skirtingas stadijas, kurios parodo, kaip stipriai vėžys išplitęs organizme. Stadijos nustatymas yra svarbus, nes padeda gydytojams pasirinkti tinkamiausią gydymo būdą. Yra dvi pagrindinės sistemos, pagal kurias vertinamos šio vėžio stadijos: skaičių sistema ir TNM sistema.

Skaičių stadijų sistema

Pagal skaičių sistemą tulžies pūslės vėžys skirstomas į keturias stadijas:

  1. 1 stadija – vėžys pažeidęs tik tulžies pūslės sienelę ir neišplitęs už jos ribų.
  2. 2 stadija – vėžys išplitęs už tulžies pūslės sienelės, tačiau nepasiekęs šalia esančių limfmazgių ar kitų organų.
  3. 3 stadija – vėžys išplitęs į šalia esančius limfmazgius arba netoliese esančius organus, tokius kaip kepenys, skrandis, plonoji ar storoji žarna.
  4. 4 stadija – vėžys stipriai išplitęs į du ar daugiau artimų organų arba toliau nuo tulžies pūslės esančias kūno vietas, tokias kaip plaučiai. Ši stadija dar vadinama metastaziniu ar antriniu vėžiu.

TNM stadijų sistema

Kita dažnai naudojama sistema yra TNM sistema, kurioje kiekviena raidė žymi skirtingus aspektus:

  • T (navikas) – nurodo pirminio naviko dydį ir išplitimo gylį. Skaičiai šalia T gali rodyti, kiek giliai vėžys įsiskverbęs į tulžies pūslės ar latakų sienelę.
  • N (limfmazgiai) – parodo, ar vėžys išplitęs į limfmazgius. Pavyzdžiui, N0 reiškia, kad limfmazgiai nepažeisti, o N1 rodo, kad juose yra vėžio ląstelių.
  • M (metastazės) – apibūdina, ar vėžys išplito į kitą kūno dalį. M0 reiškia, kad nėra metastazių, o M1 nurodo, kad vėžys išplitęs į tolimas kūno vietas.

Gydytojai, atlikę reikiamus tyrimus, nustatys tikslią stadiją, kuri padės suprasti, kokius gydymo būdus reikėtų pasirinkti ir kaip sekti gydymo eigą.

Gydymas #

Įvertinus jūsų vėžio tipą, išplitimo lygį, atliktus tyrimų rezultatus ir bendrą sveikatos būklę, jus gydantis gydytojas kartu su daugiadiscipline specialistų komanda parinks jums labiausiai tinkantį gydymo metodą ir su juo supažindins. Pagrindiniai tulžies pūslės ir latakų vėžio gydymo metodai apima operaciją, chemoterapiją, radioterapiją bei kitus simptominio gydymo būdus.

Chirurginis gydymas

Operacija yra viena iš pagrindinių gydymo formų, jei vėžys dar nėra ppažengęs. Chirurginės operacijos metu dažniausiai pašalinama tulžies pūslė, kartais ir aplinkiniai limfmazgiai bei dalis kepenų. Jei vėžys išplitęs į netoliese esantį organą, gali prireikti pašalinti ir dalį arba visą tą organą. Operacija dažnai yra sudėtinga ir priklauso nuo vėžio vietos bei išplitimo masto.

Chemoterapija

Chemoterapija naudoja specialius priešvnavikinius vaistus, kurie naikina vėžines ląsteles. Ji gali būti skiriama po operacijos (adjuvantinis gydymas), kad sumažėtų vėžio atsinaujinimo rizika. Jei vėžys jau yra išplitęs arba sugrįžęs po operacijos, chemoterapija gali padėti sumažinti naviką ar lėtinti jo augimą. Dažniausiai tulžies pūslės vėžiui naudojami vaistai yra gemcitabinas ir cisplatina. Kai kuriais atvejais chemoterapija derinama su radioterapija, jei operacijos atlikti neįmanoma.

Spindulinis gydymas (radioterapija)

Radioterapija yra gydymo būdas, kai į naviką nukreipiami didelės energijos spinduliai, kurie naikina vėžines ląsteles, stengiantis kuo mažiau pažeisti sveikąsias. Radioterapija gali būti skiriama, jei vėžys išplitęs ir simptomai, pvz., skausmas, tampa itin intensyvūs.

Stentai

Jei navikas blokuoja tulžies lataką ir sukelia geltą, gali būti įvedamas stentas. Stentas – tai mažas vamzdelis, kuris išplečia lataką ir užtikrina tulžies tekėjimą. Šis simptominis gydymo būdas palengvina paciento būklę, bet nepašalina pačio vėžio.

Stebėsena po gydymo #

Pasibaigus gydymui, reikės gydytojo paskirtu dažnumu apsilankyti kontroliniams vizitams ir atlikti tyrimus. Pirmaisiais ir antraisiais metais po gydymo įprastai rekomenduojama apsilankyti kas 3 mėnesius, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais – kas pusmetį, o vėliau – kartą per metus.

Šiame puslapyje galite rasti tyrimų atmintinę, esantiems onkologinės ligos stebėsenoje.

Jei tarpuose tarp tikrinimų išryškėja kokie nors ligos požymiai ar pablogėja bendra savijauta, reikia atvykti pas gydytoją nelaukiant numatyto laiko.

Vaizdo įrašas. Svečiuose pas onkologą: pokalbis apie tulžies pūslės ir latakų vėžį. #

Kviečiame žiūrėti POLA nuotolinių seminarų rubrikos „Svečiuose pas onkologą” įrašą apie tulžies pūslės ir latakų vėžį. Lektorė – gydytoja onkologė chemoterapeutė Dainora Mačiulienė savo paskaitoje aptaria tulžies pūslės vėžio rizikos veiksnius, simptomus, diagnostiką, intrahepatinės cholangiokarcinomos, duktalinės cholangiokarcinomos gydymo taktikas, kada yra svarbu nedelsti pastebėjus tam tikrus simptomus jau sergant. Gydytoja kalba, apie integracinę onkologiją, apie tai, kaip išsaugoti gyvenimo kokybę sergant onkologine liga, atrasti jėgų einant gyvenimo keliu su liga, kaip padėti sau tvarkytis su onkologiniu nuovargiu. Įrašo pabaigoje – atsakymai į dalyvių klausimus.

Seminaras organizuotas įgyvendinant projektą „Pacientai pacientams“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka #

Kviečiame susipažinti su Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka, skirta viršutinės virškinimo trakto dalies vėžio (įskaitant hepatocelulinę karcinomą, paveldimą viršutinės virškinimo trakto dalies vėžį, stemplės vėžį, skrandžio vėžį, tulžies latakų vėžį ir kasos vėžį), gydymui (2024 m. redakcija). Joje pateikiama esminė informacija, tokia kaip, diagnostika, stadijos nustatymas, gydymas ir tolesnė priežiūra. Šios gairės yra pagrįstos įrodymais. Atkreipiame dėmesį, kad vaistų patvirtinimai įvairiose šalyse gali skirtis. Leidinys parengtas anglų kalba.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings