View Categories

Melanoma

Apie odą #

Oda yra didžiausias žmogaus organas ir vienas iš svarbiausių organizmo apsaugos elementų. Oda atlieka daugybę svarbių funkcijų:

  • Apsaugo kūną nuo sužeidimų ir infekcijų
  • Padeda reguliuoti kūno temperatūrą
  • Padeda kontroliuoti skysčių netekimą
  • Prakaituojant per prakaito liaukas pašalinamos nereikalingos medžiagos

Odą sudaro 2 pagrindiniai sluoksniai. Išorinis sluoksnis, kurį galime paliesti, yra epidermis, o po juo – derma. Po jais yra gilesnis riebalinio audinio sluoksnis.

Epidermis yra sudarytas iš kelių tipų ląstelių. Didžiąją epidermio dalį sudaro plokščiosios ląstelės. Giliausias epidermio sluoksnis yra yra sudarytas apvalesnės formos ląstelių, vadinamų bazalinėms ląstelėmis. Epidermyje tarp bazalinių ląstelių taip pat yra ir odos ląstelių melanocitų, kurios gamina melaniną. Melaninas suteikia odai jos natūralią spalvą. Apgamai yra daugybės melanocitų sankaupa vienoje vietoje odoje.

Melanomos simptomai #

Melanoma, pastebėta anksti, yra išgydoma. Kad ji būtų pastebėta, labai svarbus jūsų budrumas ir kūno odos stebėjimas. Reguliariai apžiūrėkite savo apgamus ir odos dėmeles (pvz., strazdanas, pigmentines amžiaus dėmes) ir atkreipkite dėmesį į bet kokius jų pokyčius.

Pirmasis melanomos požymis dažniausiai būna apgamo ar odos dėmelės formos, spalvos ar dydžio pokytis. Melanoma gali pradėti tiek jau esamame apgame, tiek išsivystyti kaip naujas apgamas. Melanomą gali būti sunku atskirti nuo įprasto apgamo, tačiau turint apgamų ar kitų odos dėmelių, svarbu stebėti ir išmokti pastebėti pokyčius. Dažnai naudojama ABCDE klasifikacija, kuri parodo, į kokius pokyčius reikia atkreipti dėmesį.

Asimetriškumas (ang. A – Asymmetry) – viena apgamo ar odos dėmės pusė skiriasi nuo kitos.

Nelygūs kraštai (ang. B – Border irregularity) – apgamo ar odos dėmės kraštai yra netaisyklingi, nelygūs, taškuoti.

Darinio spalvingumas (ang. C – Colour variation) – kai darinys vienur šviesesnis, kitur tamsiau, geltoniau, juodžiau ir pan.)

Diametras (ang. D – Diameter) – didesnis nei 6 mm. Orientyras įsivertinimui gali būti paprastas pieštukas. Nors melanoma dažniausiai yra didesnės nei 6 mm, tačiau gali būti diagnozuojamos ir esant mažesniam skersmeniui.

Darinio pokytis (ang. E – Evolution) – darinys skiriasi nuo kitų odos darinių, jis didėja, plečiasi, keičiasi jo spalva ar forma.

Jei pastebite, kad kuris nors iš apgamų skiriasi nuo kitų, pasikeitė jo išvaizda, kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar dermatovenerologą.

Kaip pačiam apžiūrėti apgamus ir odos dėmeles:

  • Veidrodyje apžiūrėkite savo kūną iš priekio ir iš nugaros, tada apžiūrėkite savo dešinįjį ir kairįjį šonus pakeltomis rankomis.
  • Sulenkite alkūnes ir atidžiai apžiūrėkite savo dilbius, pažastis ir delnus.
  • Apžiūrėkite pėdas, tarpupirščius ir kulnus.
  • Kaklo nugarinę dalį ir galvos odą galite apžiūrėti pasinaudodami veidrodėliu. Praskleiskite plaukus, kad galėtumėte atidžiau apžiūrėti galvos odą.
  • Nugarą ir sėdmenis galite apžiūrėti pasinaudodami veidrodėliu ar paprašydami artimojo pagalbos.

Diagnostika #

Jei ant odos pastebėjote pakitimų, kreipkitės į šeimos gydytoją arba gydytoją dermatovenerologą. Iki vizito galite nufotografuoti neraminančią vietą, kad vizito metu būtų galima įvertinti, ar odos srities išvaizda pasikeitė per laikotarpį iki konsultacijos.

Konsultacijos metu gydytojas apžiūrės odos pakitimus. Odos dariniai taip pas bus apžiūrėti dermatoskopu – nedideliu prietaisu, kuris padidina vaizdą ir leidžia įvertinti odos darinių struktūrą (spalvą, kontūrą, formą, paviršių) bei jų pokyčius, nematomus plika akimi. Gydytojas taip pat apčiuops ir patikrins netoliese esančius limfmazgius.

Jei įtariama, kad odos pakitimai yra galimai sukelti melanomos ir piktybiniai, bus atliekama biopsija. Apgamas ar odos darinys bus pašalintas ir vėliau ištiriamas laboratorijoje. Procedūra atliekama pritaikius vietinę nejautrą.

Jei darinys yra įaugęs giliau, gali būti atliekami papildomi tyrimai, skirti nustatyti, ar melanoma neišplito į kitus kūno organus.

Melanomos stadijos #

Melanomos stadija nustatoma pagal naviko gilumą ir ar jis yra nutolęs į limfzmagius ar kitus kūno organus.

Naviko gylis yra vertinamas pasinaudojant Breslau klasifikacija.

  • T1 – navikas yra 1 mm storio arba plonesnis.
  • T2 – navikas yra 1-2 mm storio.
  • T3 – navikas yra 2-4 mm storio.
  • T4 – navikas yra daugiau nei 4 mm storio.

4 stadija taip pat yra priskiriama, kai yra bent viena atokioji metastazė kitame organe, pvz, plaučiuose, kepenyje, kauluose, smegenyse ar kituose odos plotuose.

Nustačius stadiją, parenkamas konkrečiam pacientui tinkamiausias gydymas.

Gydymas #

Įvertinus jūsų ligos stadiją, biopsijos rezultatus, kitus atliktus tyrimų rezultatus ir bendrą sveikatos būklę, jus gydantis gydytojas kartu su daugiadiscipline specialistų komanda parinks jums labiausiai tinkantį gydymo metodą.

Melanomos gydymo būdai:

Chirurginė operacija – dažniausiai taikomas melanomos gydymo būdas. Navikas pašalinamas su aplink esančia odos dalimi, kad būtų pašalinamos visos vėžinės ląstelės, kurių gali būti ir aplink sveikai atrodančioje odoje. . Operacijos tipas priklauso nuo naviko dydžio ir vietos, kurioje jis yra. Jei navikas nedidelis, gydytojas paprastai gali pašalinti jį taikant vietinę nejautrą. Jei navikas yra didesnis, tuomet operacijos metu pašalinama daugiau odos. Pašalintos odos plotas gali būti uždengiamas odos lopu – iš kitos kūno vietos paimta oda. Žaizda susiuvama ir sutvarstoma. Po kelių dienų apžiūrima, kaip žaizda gyja, ji reguliariai pertvarstoma. Žaizdos vietoje matyti randas, tačiau ilgainiui jis blykšta.

Jei melanoma aptikta pakankamai anksti ir navikas yra ankstyvųjų stadijų, po jo pašalinimo įprastai tolimesnis gydymas nėra reikalingas. Pacientas turi apsilankyti reguliariems kontroliniams stebėsenos vizitams.

Imunoterapija – tai medikamentinis gydymo būdas, kuriuo siekiama aktyvinti paties organizmo priešvėžinį atsaką. Šio gydymo koncepcija skiriasi nuo kitų sisteminės terapijos rūšių (chemoterapijos, radioterapijos), nes imunoterapija vėžį veikia netiesiogiai, bet aktyvindama T limfocitus, kurie ir „kovoja“ su vėžinėmis ląstelėmis.

Taikinių terapija – tai toks gydymo būdas, kurio metu naudojami vaistai ar kitos medžiagos, kurios veikdamos tam tikras vėžinių ląstelių molekules stabdo vėžinių ląstelių augimą. Taikinių terapija ypatinga tuo, kad ji veikia tik vėžines ląsteles ir beveik nedaro poveikio normalioms organizmo ląstelėms.

Stebėsena po gydymo #

Pasibaigus gydymui, reikės gydytojo paskirtu dažnumu apsilankyti kontroliniams vizitams ir atlikti tyrimus. Pirmaisiais ir antraisiais metais po gydymo įprastai rekomenduojama apsilankyti kas 3 mėnesius, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais – kas pusmetį, o vėliau – kartą per metus. Šiame puslapyje galite rasti tyrimų atmintinę, esantiems onkologinės ligos stebėsenoje.

Vizitų metu gydytojas apžiūrės, ar nėra kūno odos pakitimų, kaip atrodo gydyta oda, apčiuops limfmazgius.

Jei tarp tikrinimų pastebite odos pakitimus, reikia atvykti pas gydytoją nelaukiant numatyto laiko.

Melanomos atkryčiai galimi ir praėjus ilgam laikui po baigto gydymo. Svarbu reguliariai, pvz., kartą per mėnesį, pačiam apžiūrėti savo odą, patikrinti, ar nėra naujų pokyčių. Jei kažkurios savo odos vietos nematote (pvz., nugaros), galite naudoti veidrodį ar paprašyti artimojo, kad apžiūrėtų. Kitos melanomos susirgimo riziką galite sumažinti saugodami odą nuo saulės.

Rizikos veiksniai #

Ultravioletinių (UV) spindulių poveikis – ultravioletinė (UV) spinduliuotė sukelia ankstyvą odos senėjimą ir odos pažeidimus, kurie gali išsivystyti į odos vėžį. UV saulės spinduliuotę skleidžia saulė, UV lempos bei dirbtinės saulės šviesos lempos soliariumuose. Šiame puslapyje rasite daugiau informacijos apie UV ir saugų elgesį saulėje.

Apgamų kiekis ir atipiniai apgamai – žmonės, turintys daug apgamų (ypač daugiau kaip 100 apgamų), arba kurių apgamai yra didesni nei vidutiniai, netaisyklingos formos ar spalvos, turi didesnę riziką susirgti melanoma.

Odos tipas – jei oda yra labiau linkusi nudegti saulėje, melanomos rizika didėja. Oda yra jautresnė, kai ji yra šviesi, turite šviesius ar raudonus plaukus, žalias arba mėlynas akis, turite strazdanų.

Nudegimas saulėje, nudegimas vaikystėje ir paauglystėje – kuo daugiau kartų yra nudegta saulėje, tuo didesnė rizika susirgti melanoma.

Šeimos istorija – jei melanoma sirgo artimas giminaitis, rizika susirgti melanoma didėja.

Susilpnėjęs imunitetas – žmonės, serantys uždegiminėmis žarnyno ligomis, pvz., Krono liga, ŽIV, AIDS ar vartojantys imunę sistemą slopinančius vaistus, pvz., po organų ar kamieninių ląstelių transplantacijos, turi didesnę riziką susirgti melanoma.

Lytis ir amžius – vyrai melanoma serga daugiau nei moterys. Rizika susirgti melanoma didėja su amžiumi, dažniau diagnozuojama vyresniems nei 50 amžiaus asmenims.

Vaizdo įrašas. Svečiuose pas onkologą: ką reikia žinoti apie melanomą ir saugų buvimą saulėje? #

Kviečiame žiūrėti POLA nuotolinio seminaro įrašą „Svečiuose pas onkologą: ką reikia žinoti apie melanomą ir saugų buvimą saulėje?” Lektorė gydytoja onkologė chemoterapeutė Dainora Mačiulienė savo pranešime šalia informacijos apie melanomą, aptaria ir kitus odos navikinius susirgimus, tokius kaip plokčialąstelinė karcinoma.

Gydytoja išsamiai pasakoja apie melanomos rizikos veiksnius, kurie išties reikalauja mūsų nuolatinio budrumo, paaiškina apie melanomos stadijas ir jų reikšmę. Paskaitoje sužinosite, kodėl tokia svarbi savityra, apgamų ir įtartinų odos darinių apžiūra bei savalaikis apsilankymas pas dermatologą siekiant veiksmingos melanomos profilaktikos.

Daug dėmesio renginio metu skirta saugiai elgsenai saulėje – gydytoja pataria, kaip saugotis ultravioletinių spindulių, kaip prižiūrėti odą, kokius apsauginius kremus ir kaip naudoti siekiant išvengti nudegimų saulėje. Antroje dalyje išgirsite atsakymus į dalyvių klausimus. Renginį moderavo POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Seminaras organizuotas įgyvendinant projektą „Pacientai pacientams“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka #

Kviečiame susipažinti su Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka, skirta melanomos gydymui (2015 m. redakcija). Joje pateikiama esminė informacija, tokia kaip, diagnostika, stadijos nustatymas, gydymas ir tolesnė priežiūra. Šios gairės yra pagrįstos įrodymais. Atkreipiame dėmesį, kad vaistų patvirtinimai įvairiose šalyse gali skirtis. Leidinys parengtas anglų kalba.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings