View Categories

Gerklų vėžys

Apie gerklas #

Gerklos – tai organas, būtinas kalbėjimui ir kvėpavimui. Jos yra viršutinioji kvėpavimo sistemos dalis, per kurią oras patenka iš burnos ar nosies į trachėją ir plaučius. Gerklos yra sudėtingos struktūros vamzdelis, esantis kaklo priekyje, kurio ilgis svyruoja nuo 3,5 iki 4,5 cm.

Šį organą sudaro šešios kremzlės, sujungtos raiščiais ir sąnariais, kurie suteikia jam stabilumą ir judrumą. Raumenys tarp kremzlių leidžia reguliuoti jų padėtį, kas būtina balso formavimui. Gerklų sienelės yra išklotos gleivine, o jų spindyje yra dvi balso stygos, sudarančios siaurą balso plyšį.

Oras, iškvepiamas iš plaučių, praeina pro šį plyšį, sukeldamas balso stygų virpėjimą, kuris generuoja garsus. Šie garsai derinami gerklose, gerklaryklėje ir burnos ertmėje, formuodami balsą.

Virš gerklų esantis antgerklis vaidina svarbų vaidmenį ryjant maistą – pakilus gerkloms, antgerklis uždengia balso plyšį, leidžiančią maistui keliauti į stemplę ir apsaugodamas kvėpavimo takus.

Gerklų vėžio simptomai #

Gerklų vėžio simptomai gali būti įvairūs ir dažnai priklauso nuo naviko vietos bei dydžio. Vienas ankstyviausių ir dažniausių požymių – užkimimas ar balso pasikeitimas. Jei užkimimas tęsiasi ilgiau nei dvi savaites ir nėra susijęs su peršalimu ar kita trumpalaike būkle, rekomenduojama kreiptis į gydytoją.

Kiti dažni simptomai yra skausmas gerklėje ir pasunkėjęs rijimas. Šie požymiai atsiranda, kai navikas auga ir pradeda trukdyti normaliam rijimui ar kelia diskomfortą. Taip pat gali būti pojūtis lyg kažkas „strigtų“ gerklėje – šis pojūtis ypač sustiprėja valgant arba ryjant seiles.

Naviko plitimui progresuojant, gali pasireikšti skausmas ausyje, nes navikas spaudžia ar dirgina nervus, susijusius su ausimis. Dar vienas įspėjantis simptomas yra nemalonus kvapas iš burnos, atsirandantis dėl uždegiminių ar nekrozinių audinių procesų.

Sunkesnėse stadijose gali pradėti didėti kaklo limfmazgiai – tai gali reikšti, kad vėžys plinta į aplinkinius audinius. Taip pat žmogus gali jausti nuovargį, svorio kritimą ir kitus bendrus simptomus, kurie būdingi onkologinėms ligoms.

Svarbu atminti, kad šie simptomai nebūtinai rodo vėžį – jie gali būti ir kitų būklių požymiai. Tačiau jei jie užtrunka ilgiau nei dvi savaites ar progresuoja, būtina pasitarti su gydytoju.

Gerklų vėžio diagnostika #

Gerklų vėžio diagnozė nustatoma atliekant įvairius tyrimus, kurie padeda nustatyti naviko buvimą, jo dydį ir išplitimą. Vienas iš pirmųjų tyrimų yra netiesioginė laringoskopija. Jos metu gydytojas naudoja nedidelį veidrodėlį, leidžiantį apžiūrėti gerklas ir įvertinti galimus pakitimus ar naviko išplitimą. Tai yra neskausmingas tyrimas, kurio metu pacientas išlieka sąmoningas.

Jei netiesioginė laringoskopija rodo įtartinų požymių, atliekama tiesioginė laringoskopija, kuri leidžia geriau apžiūrėti gerklų struktūras. Šis tyrimas atliekamas naudojant specialų laringoskopą ir yra vykdomas bendrosios nejautros sąlygomis, todėl pacientas nieko nejaučia. Tiesioginė laringoskopija leidžia išsamiai įvertinti naviko lokalizaciją ir imtis tikslesnių veiksmų diagnozei nustatyti.

Kaklo apčiuopa – tai dar vienas svarbus metodas, kurio metu gydytojas pirštais patikrina kaklą, siekdamas aptikti padidėjusius limfmazgius. Jei limfmazgiai padidėję, tai gali reikšti, kad vėžys išplito iš gerklų į gretimus audinius.

Norint išsiaiškinti naviko dydį ir tikslų išsidėstymą gerklų viduje, atliekami radiologiniai tyrimai. Dažniausiai naudojama kompiuterinė tomografija (KT), leidžianti matyti detalius gerklų vaizdus ir nustatyti naviko dydį bei jo įsiskverbimo į aplinkinius audinius laipsnį.

Tačiau tiksliausias diagnostinis metodas yra biopsija – procedūra, kurios metu, laringoskopijos pagalba, paimamas nedidelis naviko audinio mėginys. Šis mėginys siunčiamas patologui, kuris, atlikęs mikroskopinį tyrimą, patvirtina arba paneigia vėžio diagnozę. Tik patvirtinus gerklų vėžį biopsijos būdu, pradedamas gydymas.

Gydymas #

Įvertinus jūsų vėžio tipą, stadiją, atliktus tyrimų rezultatus ir bendrą sveikatos būklę, jus gydantis gydytojas kartu su daugiadiscipline specialistų komanda parinks jums labiausiai tinkantį gydymo metodą.

Pagrindiniai gydymo metodai – spindulinė terapija ir chirurgija, kuriuos kartais papildo chemoterapija. Šių metodų kombinacijos padeda pasiekti geriausių rezultatų.

Spindulinė terapija (radioterapija)

Spindulinė terapija taikoma tam, kad sunaikintų greitai besidauginančias vėžio ląsteles. Dažnai spindulinė terapija taikoma prieš operaciją – tai padeda sumažinti naviko dydį, todėl jį lengviau pašalinti chirurginiu būdu. Šios terapijos metu veikiami ir sveiki aplinkiniai audiniai, tad pacientas gali jausti gleivinės sausumą, skausmą ar perštėjimą. Jei pasireiškia šie simptomai, būtina apie tai pranešti gydytojui, nes yra būdų švelninti šalutinį poveikį.

Chirurginis gydymas

Pažengusiam gerklų vėžiui dažnai reikalinga operacija, vadinama laringektomija – visiškas arba dalinis gerklų pašalinimas. Jei pašalinamos visos gerklos, suformuojama kvėpuojamoji anga priekinėje kaklo dalyje, per kurią pacientas kvėpuoja. Taip pat atliekamos žaizdų susiuvimo procedūros, siekiant užtikrinti ryklės ir stemplės funkcionalumą. Po operacijos pacientai pradžioje maitinami per maitinimo zondą, kad žaizda gytų greičiau. Jei vėžys išplitęs į limfmazgius, gali prireikti pašalinti kaklo limfmazgius – po šios operacijos rekomenduojama fizinė terapija, stiprinanti kaklo ir pečių raumenis.

Po operacijos pacientas kelias dienas praleidžia intensyvios priežiūros skyriuje. Žaizdai prižiūrėti naudojami drenažo vamzdeliai, kurie pašalina išskyras ir padeda žaizdai geriau gyti. Pacientui skiriami nuskausminamieji vaistai, o jei yra infekcijos rizika – ir antibiotikai. Po operacijos 10–12 dienų praleidžiama ligoninėje, jei gijimo procesas vyksta sklandžiai.

Kaip ir po kiekvienos operacijos, po laringektomijos galimos komplikacijos. Viena dažnesnių yra fistulė – kanalas, susidaręs dėl siūlių iširimo. Šiuo atveju reikalinga speciali priežiūra ir, jei žaizda savaime neužgyja, gali prireikti papildomos operacijos.

Svarbu paminėti, kad gerklų pašalinimas turi įtakos paciento kalbai ir kvėpavimui, todėl pacientui gali prireikti papildomos terapijos, įskaitant kalbos atkūrimo terapiją.

Tracheostoma ir jos priežiūra #

Tracheostoma – tai chirurginiu būdu suformuota anga kaklo priekyje, kuri leidžia orui patekti tiesiai į trachėją ir plaučius. Ji ypač reikalinga pacientams, kuriems atlikta gerklų pašalinimo operacija. Po operacijos į tracheostomą įstatomas specialus tracheostominis vamzdelis, kuris padeda išlaikyti angos pralaidumą ir apsaugo nuo susiaurėjimo.

Tracheostominio vamzdelio priežiūra

Tracheostominis vamzdelis dažniausiai gaminamas iš elastingos plastmasės, kuri nedirgina trachėjos gleivinės. Kasdien reikia pakeisti vamzdelį švariu, o esant būtinybei – ir dažniau. Jei pastebite, kad kvėpuojant girdimi triukšmingi garsai arba kyla dusulys, tai gali reikšti, kad vamzdelis užsikimšo gleivėmis ar skrepliais. Tokiu atveju nedelsiant reikia keisti vamzdelį.

Tracheostominis vamzdelis turi būti valomas kasdien. Naudojant muilą, šepetėlį ir 3% vandenilio peroksidą, vamzdelis nuplaunamas ir kruopščiai nusausinamas. Prieš vėl įstatant, rekomenduojama jį sutepti augaliniu aliejumi, kad būtų lengviau įdėti. Svarbu vengti glicerino ir vazelino – jie gali sukelti plaučių komplikacijas.

Aplink tracheostomą esančią odą reikia kasdien nuplauti muilu ir vandeniu bei laikyti sausą. Iki kol tracheostoma užgyja, rekomenduojama naudoti sterilius tvarsčius, kurie apsaugos odą nuo drėgmės ir dirginimo.

Sekreto išsiurbimas

Po operacijos tracheostomoje gali kauptis sekretas, todėl pradiniu laikotarpiu gleivės turi būti nuolat išsiurbiamos specialiu siurbliuku. Šią procedūrą iš pradžių atlieka slaugytoja, tačiau vėliau pacientas gali išmokti tai daryti pats. Sekreto išsiurbimo metu reikia laikytis šių taisyklių:

  1. Nusiplauti rankas.
  2. Patikrinti įrankius ir liepti pacientui giliai įkvėpti ar pakosėti.
  3. Jei sekretas labai tirštas, galima į tracheostomą įšvirkšti 3–5 ml fiziologinio tirpalo, kad jis suskystėtų.
  4. Siurbti sekretą iki 15 sekundžių, o po to sterilizuoti kateterį.

Gleivių kamščiai, susidarę trachėjoje, gali užblokuoti kvėpavimą. Tokiu atveju į tracheostomą galima įlašinti 2–5 ml sterilaus vandens ar fiziologinio tirpalo – tai skatina kosulį, kuris padeda pašalinti gleives.

Oro drėkinimas

Tracheostoma pašalina natūralų nosies sušildymo ir drėkinimo procesą. Siekiant išvengti trachėjos išsausėjimo ir gleivių kamščių susidarymo, būtina drėkinti įkvepiamą orą. Ligoninėje tam naudojami specialūs drėkintuvai. Namuose galite uždengti tracheostomą drėgna marle arba naudoti specialius oro filtrus, parduodamus vaistinėse.

Stebėsena po gydymo #

Baigus gydymą, svarbu gydytojo paskirtu dažnumu apsilankyti kontroliniams vizitams ir reguliariai tikrintis. Pirmuosius metus po gydymo rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją kas 3 mėnesius. Antraisiais metais – kas 4 mėnesius. Vėliau, trečiais, ketvirtais ir penktais metais, vizitus pas gydytoją reikėtų planuoti kas 6 mėnesius. Praėjus 5 metams po gydymo, pas gydytoją rekomenduojama apsilankyti kartą per metus.

Kiekvieno apsilankymo metu gydytojas atliks išsamų burnos ir kaklo tyrimą, kad patikrintų, ar nėra padidėjusių limfmazgių. Taip pat bus skiriami bendri kraujo tyrimai, kad būtų įvertinta bendra sveikatos būklė. Kartais gali būti atliekami rentgeno tyrimai veido kaulams ir krūtinės ląstai, taip pat ultragarsiniai kaklo, kepenų ir inkstų tyrimai.

Šiame puslapyje galite rasti tyrimų atmintinę, esantiems onkologinės ligos stebėsenoje.

Jei tarpuose tarp tikrinimų išryškėja kokie nors ligos požymiai ar pablogėja bendra savijauta, reikia atvykti pas gydytoją nelaukiant numatyto laiko.

Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka #

Kviečiame susipažinti su Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) klinikinės praktikos gairių santrauka, skirta nosiaryklės vėžio ir burnos ertmės, gerklų, burnos ertmės, gerklų, burnos ertmės ir pogleivio plokščialąstelinės karcinomos gydymui (2021 m. redakcija). Joje pateikiama esminė informacija, tokia kaip, diagnostika, stadijos nustatymas, gydymas ir tolesnė priežiūra. Šios gairės yra pagrįstos įrodymais. Atkreipiame dėmesį, kad vaistų patvirtinimai įvairiose šalyse gali skirtis. Leidinys parengtas anglų kalba.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings