View Categories

Kodėl verta mesti rūkymą

Kaip tabakas ir rūkymas veikia mano sveikatą? #

Tabako rūkymas – vienas didžiausių iš visų žinomų vėžio rizikos veiksnių.

Tabako vartojimas bet kokia forma (cigarečių, cigarų, pypkių rūkymas, tabako kramtymas), taip pat pasyvus rūkymas yra žalingi sveikatai, padidina riziką susirgti ir mirti nuo daugiau kaip 20 įvairių ligų. Tabako gaminių vartojimas yra vienas didžiausių plaučių vėžio rizikos veiksnių. Lietuvoje 20 proc. visų mirčių priežastis yra su rūkymu susijusios ligos. Reguliariai rūkantis arba būnantis tabako dūmų aplinkoje asmuo, turi didesnę tikimybę susirgti vėžiu, kadangi tabako dūmuose yra apie 50 cheminių medžiagų, galinčių susijungti su DNR ir sukelti genų mutacijas. Rūkaliai dažniau negu nerūkantieji suserga plaučių, gerklų, burnos ertmės, stemplės, šlapimo pūslės, inkstų, ryklės, skrandžio, kasos ar gimdos kaklelio vėžiu.

Nerūkykite! Tai veiksmingiausias vėžio prevencijos būdas. Mesti rūkyti yra svarbu visiems, kurie rūko, taip pat ir daugelį metų rūkiusiems. Metusio rūkyti tikimybė susirgti yra mažesnė už vis dar rūkančio.

Kokių cheminių medžiagų galima rasti cigaretėje? #

Cigarečių dūmai – tai tūkstančių cheminių medžiagų mišinys. Degant cigaretei, iš jos išsiskiria virš 5000 skirtingų chemikalų. Jau daug metų trunkantys moksliniai tyrimai parodė, kad šios cheminės medžiagos yra nuodingos, pažeidžia ląsteles, lemia jų nevaldomą augimą ir tokiu būdu sukelia vėžį. Susukamas tabakas turi tuos pačius chemikalus, kaip ir iš anksto pagamintos cigaretės, tad jų naudojimas nėra saugesnis.

Nustatyta, kad tabako dūmuose yra bent 70 vėžį sukeliančių cheminių medžiagų. Štai keletas iš jų:

  • Benzolas – cheminių medžiagų pramonėje naudojamas nuodingas tirpiklis.
  • Chromas naudojamas dažų, skardų industrijoje
  • 1,3 BUTADIENAS naudojamas pramoninės gumos gamyboje
  • FORMALDEHIDAS naudojamas kaip negyvų audinių konservavimo priemonė
  • ARSENAS nuodas
  • BERILIS naudojamas atominiuose reaktoriuose
  • POLONIS (210) ypač nuodinga radioaktyvi cheminė medžiaga
  • KADMIS naudojamas baterijose
  • POLICIKLINIAI AROMATINIAI grupė pavojingų ir DNR žalojančių chemikalų

Kas yra nikotinas ir kodėl žmonės rūko? #

Nikotinas yra priklausomybę sukeliantis narkotikas. Rūkymas dažnai nėra sąmoningas žmogaus pasirinkimas, o labiau priklausomybės nuo nikotino pasekmė. Įdomu tai, kad vartojant tik nikotiną, pavyzdžiui, nikotino pakaitinėje terapijoje, vėžio grėsmė nedidėja. Žmonės gali asocijuoti rūkymą su atsipalaidavimu, bet toks poveikis jaučiamas tik dėl to, jog surūkius cigaretę pašalinami nikotino abstinencijos simptomai. Rūkantieji taip pat dažnai turi išsivystę įprotį rūkyti tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, skaitydami laikraštį, laukdami autobuso ir pan. Visa tai gali dar labiau sustiprinti priklausomybę. Dėl visų šių priežasčių nustoti rūkyti gali būti sunku, tačiau įmanoma. Rūkymas – tai viena pagrindinių onkologinių susirgimų priežasčių. Rūkantieji anksčiau miršta ir yra daug labiau linkę sirgti įvairiomis ligomis jaunesniame amžiuje. Mesti rūkyti – niekada nevėlu! Savijauta pradės gerėti iškart, kai tik atsisakysite šio žalingo įpročio. Jausitės sveikesni ir stipresni, be to – sutaupysite pinigų.

Kodėl rūkymas kenkia daugybei organų? #

  • Kvėpavimas rūkant. Rūkant cigaretę, dūmai patenka į burną ir nosį. Toliau jie keliauja pro balso stygas rykle žemyn, paskui per trachėją, kol pasiekia plaučius, didindami grėsmę, kad ir šiuos organus kada nors gali pažeisti vėžys.
  • Dūmų rijimas. Nepaisant to, kad didžiausia dūmų dalis įkvepiama į plaučius, tam tikra jų dalis visada nuryjama. Taip dūmai per stemplę patenka į skrandį ir didina šio vėžio riziką.
  • Cheminių medžiagų judėjimas kraujotaka. Dūmuose esančios cheminės medžiagos patenka į kraują ir per jį pasklinda organizme. Dėl šios priežasties vėžys gali išsivystyti kituose kūno organuose, pavyzdžiui, kasoje, gimdos kaklelyje ar kepenyse.
  • Cheminių medžiagų pašalinimas iš organizmo. Inkstai filtruoja kraują, pašalindami iš organizmo nepageidaujamus chemikalus. Cigarečių dūmuose esančios cheminės medžiagos galiausiai patenka į šlapimą, kuris prieš pasišalindamas iš organizmo patenka į šlapimo pūslę. Vadinasi, rūkymas gali tapti ir inkstų bei šlapimo pūslės vėžio priežastimi.

Rūkymas yra viena iš pagrindinių plaučių, burnos ertmės, ryklės, gerklų, skydliaukės, kasos, skrandžio, šlapimo pūslės bei inkstų piktybinių navikų priežasčių.

Kaip tabake esančios cheminės medžiagos gali sukelti vėžį? #

Tabako dūmai kūną gali paveikti skirtingais būdais. Kiekviena surūkyta cigaretė padidina vėžio riziką. Tyrimai rodo, kad kas 15 surūkyta cigaretė, lemia ląstelių DNR pokyčius, galinčius sukelti vėžį.

DNR yra visose kūno ląstelėse ir kontroliuoja jų elgesį. Jei DNR pažeidžiama, ląstelių veikla gali pakisti. Pavyzdžiui, tabake randamos medžiagos gali sukelti pažeidimus labai specifinėse DNR grandinių vietose, kurios atsakingos už ląstelės apsaugą nuo vėžinių procesų.

Tabako dūmuose esančios cheminės medžiagos pažeidžia kūno sistemas, kurios atsakingos už chemikalų ir toksinų šalinimą. Taigi, rūkančiųjų kūnai ne taip efektyviai šalina toksinus kaip nerūkančiųjų.

Tabakas ir alkoholis #

Alkoholis – dar viena gerai žinoma galima vėžio priežastis. Kartu vartojamo alkoholio ir tabako žala yra dar didesnė.

Naujos apžvalgos metu buvo nustatyta, kad žmonėms, kurie vartoja alkoholį, rizika susirgti onkologine liga padidėja trečdaliu, lyginant su tais, kurie alkoholio nevartoja. Žmonių, kurie vartoja alkoholį ir rūko, vėžio rizika išauga net tris kartus.

Alkoholis palengvina tabako dūmuose esančių toksinių chemikalų patekimą į kraujotaką pro burną ir gerklę. Alkoholis taip pat gali pakeisti kai kurių chemikalų skilimo produktus į dar žalingesnius mūsų kūnui.

Ar elektroninės cigaretės žalingos? #

Kai kuriems rūkantiesiems, elektroninė cigaretė galėtų tapti alternatyva kitiems tabako gaminiams. Paprastai elektroninėse cigaretėse yra nikotino, medžiagos, sukeliančios priklausomybę, tačiau jos neturi tabako, kuris ir daro daugiausiai žalos rūkant. Kadangi elektroninių cigarečių vartojimas išpopuliarėjo tik per pastaruosius metus, todėl dar nėra žinomas ilgalaikis jų poveikis mūsų sveikatai. Ar naudinga vartoti e-cigaretes? Nerūkantiems nerekomenduojama pradėti vartoti elektronines cigaretes, tačiau jos gali tapti priemone padedančia rūkantiesiems mesti rūkyti.

Pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar kitu specialistu dėl patarimų, kaip mesti rūkyti.

Ar bedūmis tabakas yra kenksmingas? #

Bedūmis tabakas – tai tokie tabako produktai kaip kramtomas, čiulpiamas ar pro nosį inhaliuojamas tabakas. Šių produktų naudotojai suvartoja tokius pačius, jei ne didesnius, vėžį sukeliančių medžiagų kiekius. Bedūmis tabakas gali kelti grėsmę susirgti burnos, stemplės ir kasos vėžiu.

Ar kaljanas kenkia? #

Tabakas gali būti naudojamas skirtingais būdais, tačiau visi yra siejami su onkologinėmis ligomis. Nors kaljano dūmai dėl saldžių priedų gali atrodyti kaip mažiau žalingi, tačiau taip nėra. Kaljanas savo sudėtyje turi tabako, tad jo vartotojai įkvėpia vėžį sukeliančių toksinų bei nikotino. Kaljano rūkymas gali padidinti riziką susirgti skrandžio ar burnos onkologinėmis ligomis ir du kartus padidinti tikimybę susirgti plaučių vėžiu. Kitaip nei cigaretės, kaljano tabakas deginamas naudojant anglis, tad vartotojai, tuo pačiu, gali įkvėpti ir pavojingai aukštą kiekį nuodingų anglies monoksido dujų.

Kas yra pasyvus rūkymas? #

Pasyvus rūkymas – tai kvėpavimas kitų rūkančiųjų dūmais. Jis didina nerūkančiųjų riziką susirgti plaučių vėžiu, taip pat tikimybę susirgti kitomis vėžio formomis, pvz. gerklų ar ryklės. Pasyvus rūkymas taip pat sukelia ir kitas sveikatos problemas, tokias kaip širdies ligos.

Pavojingiausi tabako dūmai – nematomi, tačiau jie keliauja per orą ir užsilieka bei gali kauptis ant įvairių paviršių ar rūbų.

Apsaugokite vaikus nuo pasyvaus rūkymo. Pasyvus rūkymas ypač žalingas vaikams. Vaikai, susiduriantys su rūkymu, turi didesnę riziką susirgti kvėpavimo takų infekcijomis, astma, bakteriniu meningitu, staigios kūdikio mirties sindromu. Daugiausia vaikai pasyviai rūko namuose. Dūmai gali pasklisti po namus net pro atvirus langus.

Pasyvaus rūkymo kenksmingumo lygmuo gali labai išaugti mašinose, dėl jų mažos ir uždaros erdvės. Jungtinėje Karalystėje nuo 2016 metų yra uždrausta rūkyti mašinose, jeigu viduje yra nepilnamečių. Jeigu rūkote, tai geriausia daryti lauke, toliau nuo namų. Tokiu būdu sumažinsite pasyvaus rūkymo riziką artimiesiems. Nusprendę mesti rūkyti padėsite tiek sau, tiek ir aplinkiniams.

Kodėl verta mesti rūkyti? #

Metimo rūkyti privalumai:

  • Metus rūkyti stipriai sumažėja tikimybė susirgti net 15 rūšių vėžiu.
  • Nerūkantys ir metę rūkyti asmenys gyvena 10 metų ilgiau nei rūkantys visą gyvenimą.
  • Visiems artimiesiems bus sveikiau gyventi be tabako dūmų jų aplinkoje.
  • Sutaupysite pinigų. Paskaičiuota, kad 20 surūkytų cigarečių per dieną, rūkant 20 metų, kainuoja įspūdingą 22 000 eurų sumą.

Kaip padėti sau mesti rūkyti? #

Kai apsisprendžiate mesti rūkyti:

  • Paskirkite datą ir jos laikykitės
  • Būkite užimti
  • Gerkite daug skysčių
  • Būkite aktyvesni
  • Mąstykite pozityviai
  • Pakeiskite dienotvarkę
  • Prasiblaškykite
  • Jokių pasiteisinimų surūkyti paskutinę cigaretę
  • Už sutaupytus pinigus palenpinkite save
  • Valgykite sveikai
  • Gyvenkite šia diena

Pagalbos linija norintiems mesti rūkyti – 1819 #

Nacionalinė metimo rūkyti pagalbos telefoninė linija, kurios specialistai nemokamai konsultuos gyventojus, norinčius mesti rūkyti. Norinčius mesti rūkyti konsultuos 5 pagal specialią moksliniais įrodymais grįstą metodiką apmokyti specialistai.

Linija veiks darbo dienomis nuo 11 iki 19 val. ir savaitgaliais nuo 11 iki 14 val.

Iškilus poreikiui gauti išplėstinę metimo rūkyti pagalbą – galite kreiptis į šią pagalbą teiksiančias įstaigas savivaldybėse, kurių kontaktai nurodyti svetainėje nerukysiu.lt.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings