Kodėl svarbu prieš pradedant gydymą ir jo metu apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą? #

Burnos sveikata ypač svarbi kiekvienu gyvenimo tarpsniu – svarbi ji ir susirgus onkologine liga. Sergant onkologine liga taip pat labai svarbu išlaikyti sveikus burnos audinius, todėl reikia pasirūpinti tinkama burnos higiena.

Vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos atsirasti burnos ligoms, yra dantų apnašos. Dantų apnašas mes kiekvienas galime kokybiškai pašalinti ir tai reikia daryti kasdien. Taip pat labai svarbu prieš pradedant gydyti onkologinę ligą ar jau ją gydant apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą burnos būklės įvertinimui, taip pat išgirsti rekomendacijas, paaiškinimus, kaip tinkamai reikėtų prižiūrėti burnos ertmę, kad neatsirastų rizikos veiksnių, kurie gali paskatinti įvairių ligų ir būklių atsiradimą. Onkologinę ligą besigydančius pacientus dažnai vargina skausmas, žaizdelės, opelės, jos turi įtakos ne tik mitybos pokyčiams, bet ir daro neigiamą įtaką gyvenimo kokybei. Tam, kad būtų lengviau ir paprasčiau, reikia tinkamai prižiūrėti burnos būklę. Tą reikia daryti, nes burnoje kaupiasi apnašos, o jų išskiriami toksinai pažeidžia ir apydantį (periodontą), tam tikti metabolizmo procesai gali sukelti dantų ėduonį, gali atsirasti žaizdelių, opelių, dėl to pacientui gali būti sunkiau valgyti, gali būti net sunku kalbėti ar ryti.

Taip pat svarbu šalinti įvairius rizikos veiksnius, kurie gali pabloginti burnos būklę: rūkymas, alkoholio  vartojimas, maistas – sūrus, rūgštus, daug pridėtinio cukraus turintys produktai – visa tai turi įtakos ir burnos sveikatai.

Pagrindinės ligos ir būklės, kurios gali pasireikšti burnoje ir be taikomo onkologinio gydymo:

  • Dantų ėduonis. Kai yra gydoma onkologinė liga, tas pats dantų ėduonis gali pasireikšti netipiškai, greičiau progresuoti, dėl to į tai reikia atkreipti dėmesį ir labai prižiūrėti burnos ertmę.
  • Apydančio ligos, pvz., dantenų uždegimas. Valydami dantis kartais ir neatkreipiame dėmesio į dantenų kraujavimą, bet tai – pirmas požymis, kad yra dantenų uždegimas ir reikėtų gydymo.

Taip pat yra pakitimų, kurie yra susiję su onkologinės ligos gydymu – pvz., burnos sausumas, ypač daugiau kalbant, liežuvis tarsi veliasi, yra raudonas, gali sutrikti nakties miegas. Tai diskomfortas, dėl kurio suprastėja gyvenimo kokybė. Taip pat, gydant onkologinę ligą, gali atsirasti burnos mukozitas – tai toksinis burnos gleivinės pažeidimas, kai atsiranda opelių, žaizdelių. Pacientas jaučia skausmą, jo būklė tampa prastesnė, sunku ir valgyti, gerti. Jei pacientas nesimaitina taip, kaip reikalinga, mityba gali būti nepakankama, trūkti skysčių, pasireikšti dehidratacija. Beje, gydant kai kurias ligas reikia pastebėti, kad burnos gleivinėje gali atsirasti netipinių skausmų. Tai gali lemti kaulinius pakitimus, gali atsirasti žandikaulio pakitimų, žandikaulio nekrozių.

Dėl to visada, kai atliekamas gydymas ir jam vykstant, reikia ir patiems kontroliuoti, kad viskas būtų gerai. Pajutus bet kokį netipinį skausmą, atsiradus žaizdelėms, opelėms, tam, kas nėra įprasta, visada reikia kreiptis į gydytoją specialistą, gydytoją odontologą, kad pažiūrėtų ir įvertintų.

Kviečiame žiūrėti praktinių patarimų ciklo paskaitą apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja, kodėl svarbu prieš pradedant gydymą ir jo metu apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą. Paskaitoje išgirsite apie pagrindinius veiksnius, sąlygojančius burnos ligų atsiradimą, kodėl svarbu palaikyti tinkamą burnos higieną ir išsaugoti sveikus burnos audinius.

Svarbu žinoti, kad paciento dantys turi būti sugydyti dar prieš pradedant vėžio gydymą. Uždegiminiai židiniai, nesveiki dantys, kitos burnos ligos gali stipriai pabloginti onkologinės ligos eigą, o chemoterapijos ar spindulinės terapijos metu dažnu atveju negalimos jokios invazinės odontologinės procedūros.

Kviečiame žiūrėti 2024 m. gegužės 22 d. POLA nuotolinio seminaro su gydytoja odontologe Auristida Gerliakiene „Kodėl prieš pradedant onkologinį gydymą, jį baigus, svarbu apsilankyti pas gydytoją odontologą? Kokia galima pagalba sprendžiant burnos sveikatos klausimus?” įrašą. Po gydytojos pranešimo antroje dalyje – atsakymai į dalyvių klausimus. Seminarą moderavo POLA direktorė Neringa Čiakienė.

DĖMESIO! Vaizdo įraše yra pateikiama iliustracijų su atvirais burnos vaizdais ligos eigoje.

Kaip pasirinkti dantų šepetėlį ir dantų pastą? #

Burnos ertmę prižiūrėti yra labai svarbu, nes pagrindinė priežastis, dėl kurios atsiranda pakitimų ir jie progresuoja, yra dantų apnašos ir jų mikroorganizmai. Pagrindinė priemonė, kurią galime naudoti, yra dantų šepetėlis. Jį rekomenduojame pasirinkti minkštą arba labai minkštą. Dažnai gali supykinti, kai šepetėlis įdedamas į burną, todėl rekomenduojama naudoti šepetėlį mažą galvute, jis gali būti ir vaikiškas – juo paprasčiau išvalyti visus paviršius, ypač, kur sudėtingiausia pasiekti, pvz., viršutiniame žandikaulyje. Dantų šepetėlį reikia periodiškai keisti, negalima valyti tuo pačiu visa laiką. Keisti reikėtų maždaug kas tris mėnesius. Lengva atsiminti – kas sezoną pasikeičiame dantų šepetėlį. Taip pat galima naudoti ir ultragarsinius šepetėlius. Valymo kokybei įvertinti galime naudoti ir kitas priemones, kurios padės sužinoti, kiek laiko valyti, kaip valyti. Tinka įvairios pastos arba specialios tabletės, kurios išryškina apnašas ir parodo, kur dar reikia gerai išvalyti, kad apnašų neliktų.

Kaip valyti dantis?

  • Kai pradedame valyti dantis, dantų šepetuką tvirtai paimame į saują (vaizdo įraše žiūrėkite nuo 1:58 min) ir pradedame nuo vieno paviršiaus – viršutinio žandikaulio veidinio paviršiaus. Vienoje vietoje atliekame 8-10 judesių. Šepetėlis turi būti pakreiptas 45 laipsnių kampu ir atliekami sukamieji judesiai – ratukai.
  • Nuvalome vieną paviršių, tada – kitą: imamės vidinio paviršiaus ir atlikdami šluojamuosius judesius, jį nuvalome.
  • Tada leidžiamės į apatinį žandikaulį ir identiškai atliekami sukamieji judesiai skruostiniame paviršiuje, o šluojamieji – vidiniame paviršiuje.
  • Tuomet priekyje – trumpi švelnūs judesiukai, o stipriausi – valant krūminių ir prieškrūminių dantų vageles.

Kiekvienam valymo metodą geriausiai parenka specialistas, nes mato, kokių paviršių mes kokybiškai nenuvalome.

Kita puiki priemonė dantims valyti ir prižiūrėti yra vieno danties šepetėlis. Juo galime išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas. Šis šepetėlis yra labai mažas, todėl patogu nuvalyti visų dantų paviršius. Juo galima valyti ir visus dantis – kiekvieną atskirai. Nereikia atlikti kokių nors ypatingų judesių, tiesiog nuo vieno danties paviršiaus iki kito iš visų pusių kokybiškai nuvalome dantis. Vieno danties šepetėlis ypač tinka sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti arba jei įprastas šepetėlis netinka naudoti, pvz., kai sukelia pykinimą.

Valyti rekomenduojama du kartus per dieną – ryte ir vakare pavalgius ir ypač nakčiai, kai sumažėja seilių išsiskyrimas, kad burna būtų tikrai švari.

Renkantis dantų pastą reikia atkreipti dėmesį, kad jos negalima naudoti vienos rūšies, reikia rinktis skirtingų rūšių, jas keisti. Kad nebūtų dirginama gleivinė, rekomenduojama rinktis tokias dantų pastas, kurių sudėtyje nėra laurilsulfato, konservantų. Dantų pasta gali būti ir augalinės kilmės, ir su probiotikais, ir su kitomis įvairiomis medžiagomis, kurios padeda išlaikyti sveikus audinius, esančius burnos ertmėje. Pastos nereikia dėti labai daug, užtenka mažo žirnio dydžio. Jei pasta dirgina, jaučiamas diskomfortas, galima tik šepetuko šerelių viršūnėlėmis šiek tiek nubraukti dantų pastos – medžiagų, esančių dantų pastoje, užteks. Jos pateks į kietuosius audinius, į dantų emalį ir atliks savo gerąjį darbą.

Kviečiame žiūrėti praktinių patarimų ciklo paskaitą apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja apie dantų šepetėlių ir dantų pastos pasirinkimo ir naudojimo aspektus. Paskaitoje išgirsite praktinių patarimų, kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą, kaip taisyklingai valyti dantis.

Ar tarpdančių šepetėliai, higieninis siūlas, skalavimo skystis, irigatorius, burnos geliai, pastilės yra papildomos ar būtinos priemonės? #

Valyti dantis vien tik šepetėliu neužtenka. Reikia naudoti ir tinkamai parinktą priemonę tarpdančiams valymui. Saugiausia ir labiausiai rekomenduojama – tarpdančių šepetėlis, jį parenka specialistas pagal kiekvieno paciento tarpdančių dydį, pritaiko ir parodo, kaip naudoti. Tai saugi priemonė: prisitaiko, išskleidžia arba suspaudžia šerelius ir tinkamai išvalo tarpdančius. Jei tarpdančiai labai siauri, galima naudoti higieninį siūlą, bet juo reikia valyti labai atidžiai ir saugant, kad nepažeistume apydančio (periodonto) audinių, neįpjautume dantenų. Rekomenduojama tarpdančius valyti ir prižiūrėti būtent vakare, nes laukia naktis, ilgasis periodas, kai sumažėja seilių išsiskyrimas, todėl burną reikia palikti visiškai švarią.

Anksčiau buvo mėgstama naudoti dantų krapštukus, bet tai nėra priemonė tarpdančiams išvalyti, jie – kaip pagalbinė priemonė pašalinti maisto likučius. Krapštukai gali būti mediniai, plastikiniai, dabar populiarūs guminiai, su jais tiesiog pašaliname maisto likučius, bet, norint tinkamai išvalyti tarpdančius, reikia būtinai naudoti vieną iš specialių priemonių.

Taip pat labai svarbu nuvalyti liežuvį, jo nugarėlę. Tam galima naudoti specialias menteles, šepetėlius, kuriais nubraukiama liežuvio nugarėlė.

Jei paciento dantys protezuoti arba jis nešioja plokšteles, jas taip pat reikia išvalyti ir prižiūrėti. Jei plokštelės išimamos, svarbu nepamiršti skirti dėmesio – naudoti atskirą šepetėlį jų valymui kiekvieną dieną, naudoti specialias tablets higienos palaikymui, kad būtų išsaugomas vientisumas, kad būtų tinkamai prižiūrima.

Kita papildoma priemonė – burnos skalavimo tirpalai. Jie gali būti gydomieji, atsižvelgiant į tai, kokia yra burnos būklė – geriausiai rekomenduos specialistas. Taip pat galima naudoti augalinės kilmės skalavimo tirpalus: medetkų, ąžuolų žievės, šalavijų, ramunėlių; jie irgi tinkamai veikia burnos gleivinę. Pacientams, kurių gleivinė jautri (iš pradžių ir būna juntamas diskomfortas, yra paraudimų, tik vėliau atsiranda vientisas pažeidimas – opa), galima skirti preparatu, kartu malšinančių skausmą. Paciento būklės palengvinimui ir opelių, žaizdelių užgydymui galima naudoti tepamą gelį su hialiurono rūgštimi, kuris sudaro plėvelę, ir pacientas nejunta didelio diskomforto, gali valgyti. Tai priemonės, padedančios pacientui atlikti įprastus veiksmus, t.y. valgyti, gerti, kalbėti.

Kalbant apie burnos sausumą, kurios tai palengvina, ir pacientas netgi gali geriau miegoti gali būti naudojamos pastilės – jos priklijuojamos prie dantenų ir po truputį išskiria medžiagos, kurios padidina seilių išsiskyrimą ir sumažina diskomfortą Taip pat mėgstama priemonė yra burnos irigatorius: galiukas išskiria srovę, yra rezervuaras, į kurį galima įpilti skalavimo tirpalo, nuoviro ir išvalyti, išplauti burnos ertmę.

Prisiminkite – būtina apsilankyti pas specialistus ir pasirodyti prieš pradedant gydymą ir jam vykstant. Jeigu nejaučiate jokių neigiamų pokyčių, apsilankyti pas specialistus reikėtų kas 3-4 mėnesius, o jeigu atsiranda koks nors netikėtas pojūtis, yra pakitimų, visada būtina kreiptis anksčiau.

Kviečiame žiūrėti praktinių patarimų ciklo paskaitą apie burnos sveikatą iki ligos ir po diagnozės, kurioje doc. dr. Kristina Saldūnaitė pasakoja apie tai, kaip rūpintis burnos sveikata, kaip naudotis tarpdančių šepetėliu, higieniniu siūlu, kaip pasirinkti burnos skalavimo skystį, gelius, pastiles.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings