View Categories

Saulė ir saugus elgesys joje

Kas yra UV? #

Ultravioletinė (UV) spinduliuotė sukelia ankstyvą odos senėjimą ir odos pažeidimus, kurie gali išsivystyti į odos vėžį. UV saulės spinduliuotę skleidžia saulė, UV lempos bei dirbtinės saulės šviesos lempos soliariumuose. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad apie 75 proc. jaunų žmonių, reguliariai lankančių soliariumus, patiria padidintą pavojingiausios odos vėžio formos – melanomos riziką.

Visiems žmonėms patartina vengti intensyvaus saulės spindulių poveikio ir nudegimo saulėje, riboti buvimo saulėje laiką. Ypatingai svarbu saugoti vaikus ir paauglius. Vasarą venkite vidurdienio saulės nuo priešpiečio iki vėlyvos popietės. Naudokite apsauginius kremus, skrybėles ir rūbus. Venkite dirbtinių UV šaltinių.

Saulė natūraliai spinduliuoja ultravioletinę radiaciją (UV). Yra žinomi 2 pagrindiniai UV spindulių tipai, kurie gali sukelti žalą mūsų odai ir tuo pačiu padidinti riziką susirgti odos vėžiu:

  • UVB yra atsakingi už didžiają dalį odos nudegimų.
  • UVA prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, pagreitindami odos senėjimo procesus.

Trečias UV spinduliuotės tipas yra UVC, kuris pavojingiausias iš visų, tačiau ozono sluoksnis jį sulaiko, tad šie spinduliai nepasiekia žemės paviršiaus.

Saulės šilumą jaučiame dėka infraraudonųjų spindulių, kurie negali nudeginti odos, o UV skleidžiamos spinduliuotės mes nejaučiame. Dėl šios priežasties, pasitaiko atvejų, kuomet žmonės nudega odą net ir šaltomis dienomis.

Saikingai mėgaudamiesi saulės spinduliais, stengdamiesi pernelyg neįdegti odos ir vengdami deginimosi soliariume, galite sumažinti grėsmę susirgti odos vėžiu.

UV indeksas padeda suprasti saulės skleidžiamos UV spinduliuotės stiprumą ir sužinoti, kuomet rizika nudegti yra didžiausia. Kuo didesnė indekso reikšmė, tuo didesnė ir rizika nudegti saulėje bei trumpesnis laikotarpis per kurį padaroma žala odai.

Kai UV indeksas siekia 3 balus ir daugiau, saulė gali neigiamai paveikti tam tikro odos tipo asmenis. Tokiais atvejais reikėtų pasirūpinti papildomomis apsaugos nuo saulės priemonėmis.

UV indeksas visuomet pateikiamas vietos saulės vidurdieniui, t. y. momentui, kai saulė yra aukščiausiai danguje (zenite). Lietuvoje vietos saulės vidurdienis yra apie 13:30 val. Didžiausias UV kiekis Lietuvoje mus pasiekia giedrą vasaros vidurdienį.

UV indekso prognozes įvairiose Lietuvos vietose galite sužinoti apsilankę svetainėje www.meteo.lt

Kaip elgtis, būnant saulėje? #

  • Sumažinkite grėsmę susirgti vėžiu. Naudokite pakankamai stiprią (ne silpnesnę nei SPF 15) apsauginę priemonę nuo saulės. Siekdami apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio, gausiai ir reguliariai naudokite pasirinktą apsaugą. Vilkėkite marškinėlius, galvą denkite skrybėle, užsidėkite saulės akinius, kadangi esant intensyviausiam saulės spindulių poveikiui, vien tik apsauginių kremų nepakanka.
  • Nenudekite. Šviečiant kaitriai saulei, net ir atostogaudami svetur, glauskitės pavėsyje, vilkėkite odą pridengiančius rūbus, naudokite apsaugines priemones, skirtas neutralizuoti žalingą saulės poveikį. Kremai nuo saulės neturėtų būti naudojami norint praleisti ilgesnį laiką saulėje. Jie skirti apsaugoti tas kūno vietas, kurių nepavyksta uždengti rūbais ar kitaip jų paslėpti.
  • Nuo 11 val. iki 15 val. būkite pavėsyje. Vasaros metu labiausiai žalingas saulės poveikis pasireiškia vidurdienį. Tuo laiku naudokitės skėčiu nuo saulės, būkite medžių pavėsyje, kitoje priedangoje arba pasilikite namuose.

Kaip saugiau mėgautis saule? #

  • Pavėsis. Leiskite laiką pavėsyje, nes tai yra vienas geriausių būdų apsaugoti savo odą nuo UV spindulių. Raskite pavėsį arba patys jį susikurkite. Prisėskite po medžiu, skėčiu. Būdami pavėsyje galite sumažinti bendrą jus pasiekiančių UV spindulių kiekį, tačiau tai nėra 100% apsauga. UV spinduliai gali prasiskverbti pro kai kurias medžiagas ir atsispindėti nuo žemės, tad rūbai ir apsauginiai kremai vis tiek išlieka svarbūs siekiant maksimaliai apsaugoti odą.
  • Drabužiai. Drabužiai turėtų uždengti jūsų pečius ir turėti ilgas rankoves. Kuo daugiau odos dengia drabužiai, tuo labiau ji apsaugota nuo kenksmingo saulės poveikio.
    • Rinkitės laisvesnius ir tamsesnės spalvos drabužius.
    • Ieškokite tankiai austų medžiagų. Geriausia, jeigu pažvelgus į medžiagą prieš saulę, pro ją nepersišviečia šviesa.
    • Sausi rūbai geriau apsaugo nei šlapi, ypač medvilniniai.
  • Skrybėlės. Skrybelės yra puiki priemonė apsaugoti veidui ir galvai. Rinkitės skrybėles plačiu briliu, kurios pridengs veidą, ausis ir kaklą bei padės pasiekti optimalią apsaugą nuo UV spindulių.
  • Akiniai nuo saulės. Akiniai nuo saulės gali apsaugoti jūsų akis nuo UV spinduliuotės. Renkantis akinius atkreipkite dėmesį į tai, kad akiniai turėtų:
    • CE žymę.
    • UV 400 arba 100 % UV apsaugos etiketę.
    • Apsaugas iš šonų
  • Kremas nuo saulės. Naudodami tik kremą, nebūsite pilnai apsaugoti nuo saulės daromos žalos. Visgi, jis yra naudingas apsaugant tas kūno vietas, kurios lieka neuždengtos. Dėl šios priežasties, apsauginį kremą rekomenduojama naudoti kartu su kitomis priemonėmis, siekiant išvengti per didelio UV spindulių kiekio: laiką leisti šešėlyje, kūną kuo labiau pridengti drabužiais.

Rekomenduojami kremai nuo saulės:

  • Su apsauginiu saulės faktoriumi SPF 15 ir daugiau (UVB apsauga).
  • Turintys aukštą UVA apsaugos įvertinimą.

Atsiminkite! Joks apsauginis kremas, net ir turintis didžiausią SPF, negali suteikti 100% apsaugos.

Kaip saulė ir UV spinduliuotė gali sukelti vėžį? #

Pernelyg didelė saulės ar soliariumų ultravioletinė (UV) spinduliuotė – tai viena iš pagrindinių odos vėžio išsivystymo priežasčių.

  • Per didelė UV radiacija, gauta iš saulės ar soliariumų, gali pažeisti žmogaus odos ląstelėse esančią genetinę informaciją (DNR). Jei, per laiką, susikaupia pakankamai DNR pažeidimų, ląstelės gali pradėti nekontroliuojamai daugintis ir tokiu būdu sukelti odos vėžį. Taip pat reikėtų žinoti, kad kai kurie žmonės patenka į didesnę šio vėžio rizikos grupę.
  • Jungtinėje Karalystėje 9 iš 10 agresyvaus odos vėžio – melanomos atvejų būtų galima išvengti, naudojant apsaugos nuo saulės priemones ir vengiant deginimosi soliariume.
  • Nuo saulės nudegus vos kartą per 2 metus, rizika susirgti melanoma išauga tris kartus.

Kodėl turėčiau saugotis nuo saulės? #

Ultravioletinė (UV) spinduliuotė sukelia ankstyvą odos senėjimą ir odos pažeidimus, kurie gali išsivystyti į odos vėžį. UV saulės spinduliuotę skleidžia saulė, UV lempos bei dirbtinės saulės šviesos lempos soliariumuose. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad apie 75 proc. jaunų žmonių, reguliariai lankančių soliariumus, patiria padidintą pavojingiausios odos vėžio formos – melanomos riziką.

Visiems žmonėms patartina vengti intensyvaus saulės spindulių poveikio ir nudegimo saulėje, riboti buvimo saulėje laiką. Ypatingai svarbu saugoti vaikus ir paauglius. Vasarą venkite vidurdienio saulės nuo priešpiečio iki vėlyvos popietės. Naudokite apsauginius kremus, skrybėles ir rūbus. Venkite dirbtinių UV šaltinių.

Ar reikia degintis norint gauti pakankamai vitamino D? #

Nustebtumėte sužinoję, kiek mažai laiko reikia praleisti vasaros saulėje, kad gautumėte pakankamai vitamino D, ypač jei jūsų odos tipas yra šviesus ir oda greitai nudega.

Nebūtina degintis, kad gautumėte pakankamai vitamino D. Daugumos žmonių kūnuose gali pasigaminti reikiamas jo kiekis praleidus lauke, be saulės apsaugos, šiek tiek laiko. Tyrimų duomenys rodo, kad šviesaus odos tipo žmonėms, pakanka praleisti vos 9 minutes kasdien vidurdienio saulėje, o žmonėms su tamsesne oda, gali prireikti ir 25 minučių.

Kas yra nudegimas nuo saulės? #

Nudegusi oda tampa nejautria, besilupančia, ją peršti. Jei jūsų oda paraudo, tai – jau ne įdegimas, o nudegimas nuo saulės. Šis požymis yra aiškus ženklas, kad pernelyg didelė UV spinduliuotė pakenkė odos ląstelių DNR. Ilgainiui ši žala gali sudaryti sąlygas išsivystyti odos vėžiui.

Ar aš esu rizikoje nudegti nuo saulės? #

Jūsų rizika nudegti saulėje priklauso nuo jūsų odos jautrumo bei UV spinduluotės stiprumo. Tokie pagalbiniai metodai, kaip UV indeksas ar „Šešėlio taisyklė“, gali padėti susiorentuoti, kada saulės spinduliai – stipriausi, o rizika nudegti – didžiausia.

Oda neigiamą saulės poveikį patiria ne tik per atostogas, ar karštose, saulėtose vietovėse. Saulė pakankamai stipri, kad jos neigiamas poveikis būtų jaučiamas net ir apsiniaukus.

Mes visi džiaugiamės saulėtomis dienomis, kurių mums reikia vitamino D gamybai, tačiau svarbu mėgautis saule saugiai, net ir išėjus pasivaikščioti po miestą, užsiimant daržo darbais ar sėdint parke.

Nuo saulės nudegus vos kartą per 2 metus, rizika susirgti melanoma išauga trigubai.

Kaip kinta nudegimo nuo saulės rizika? #

Saulės UV spinduliuotė stipriausia tarp 11 ir 15 valandos, tačiau priklausomai nuo to, kuriame pasaulio krašte esate, šis laikas gali kisti.

Kiti faktoriai, lemiantys UV spinduliuotės stiprumą:

  • Metų laikas – didžiausia rizika nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio. Kuo vietovė yra arčiau pusiaujo, tuo ilgesnis išaugusios rizikos periodas.
  • Debesuotumas – virš 90% UV spindulių gali prasiskverbti pro lengvus debesis ir sukelti odos nudegimus.
  • Vieta ir aukštis – arčiau pusiaujo ir aukštumose esanti UV spinduliuotė yra stipresnė, todėl slidinėtojai bei alpinistai gali lengviau nudegti saulėje.
  • Atspindžiai – 80% UV spindulių atsispindi nuo sniego, 30% nuo vandens, 15% nuo smėlio ir 10% nuo cemento.
  • Šešėlio taisyklė – dar vienas naudingas patarimas, kaip atskirti ar saulės spinduliuotė intensyvi, yra „Šešėlio taisyklė“. Pažvelkite į savo šešėlį ir jei jis žemesnis už jūsų ūgį, tai reiškia, kad UV spinduliai – stiprūs. Tuo metu didžiausia tikimybė nudegti, todėl reikia apsaugoti savo odą papildomomis priemonėmis. Saulės skleidžiami UV spinduliai yra stipriausi tada, kai jūsų šešėlis žemesnis už jus – vidurdienį nuo 11 iki 15 val.

Ką daryti, jeigu nudegiau saulėje? #

Jeigu pastebite, kad oda paraudo, tuomet pasitraukite nuo saulės ir prisidenkite kūną drabužiais, kurie padės apsisaugoti nuo tolimesnės žalos. Tokiu atveju, papildomas apsauginio kremo nuo saulės naudojimas nepadės saugiai išbūti saulėkaitoje ilgesnį laiką.

Losjonas po saulės gali padėti nuraminti odą, tačiau jis neatitaisys padarytos žalos odos ląstelių DNR, atsiradusių po nudegimo.

Kartą nudegus saulėje dar nereiškia, kad išsivystys odos vėžys, tačiau kuo dažniau deginsitės, tuo rizika susirgti bus didesnė. Sumažinkite šią tikimybę ateityje naudodami kombinuotas apsaugos priemones: būkite pavėsyje, prisidenkite rūbais, naudokite apsauginius kremus.

Kaip tinkamai naudoti kremą? #

  • Joks kremas nesuteiks nurodomos apsaugos, jei jis nebus naudojamas tinkamai. Svarbiausia ne prekės ženklas ar kaina, o SPF kiekis, kuris turėtų siekti 15 balų ir daugiau.
  • Naudokite pakankamą kremo nuo saulės kiekį. Dažnai žmonės naudoja mažiau nei reikia. Suaugusiems rekomenduojamas kiekis skirtas padengti rankas, kaklą ir veidą yra 2 arbatiniai šaukšteliai.
  • Kremą nuo saulės tepkite reguliariai, net jei ant pakuotės rašoma, kad produktą galima naudoti „kartą per dieną“ ar jis „atsparus vandeniui“. Kremas gali nusitrinti, nubėgti kartu su prakaitu ar nusiplauti. Ypač svarbu iš naujo juo pasitepti pasinaudojus rankšluosčiu.
  • Nelaikykite kremo nuo saulės atokaitoje, kadangi karštis gali suardyti apsauginius kremo elementus.
  • Prieš naudojimą patikrinkite kremo galiojimo datą.

Ar dirbtinis įdegis – saugus? #

Venkite deginimosi soliariume. Soliariumas nėra saugesnė deginimosi saulėje alternatyva. Jų skleidžiamos UV spinduliuotės intensyvumas gali būti 10–15 kartų didesnis už intensyviausią saulės skleidžiamą spinduliuotę. IARC (tarptautinė vėžio mokslinių tyrimų agentūra) patvirtina, kad soliariumas gali sukelti melanomą.

Kaip soliariumai sukelia odos vėžį?

  • Soliariumų spinduliuojami UV spinduliai pažeidžia odos ląstelių DNR. Ilgainiui šie pažeidimai kaupiasi sukeldami odos vėžį.
  • Soliariumo naudojimas riziką susirgti melanoma padidina 16-20%.
  • Tikimybė susirgti odos vėžiu padidėja net iki 75 proc., jei soliariumuose pradedama lankytis iki 30 metų amžiaus.

Prisiminkite, jog jūs ne visą laiką galite iš karto pamatyti žalą, kurią daro UV spinduliai, kadangi ji kaupiasi palaipsniui. Kas kartą, kai naudojatės soliariumu, jūs žalojate savo odą ir didinate riziką susirgti melanoma.

Ar naudotis soliariumu yra saugiau nei degintis saulėje?

Kartais soliariumai yra reklamuojami kaip kontroliuojamas „saugaus įdegio“ būdas, tačiau, tai yra netiesa. Vienas tyrimas parodė, kad vidutinė soliariumo sesijos sukelta vėžio rizika yra dvigubai didesnė negu tokio pat laiko praleidimas kaitrioje vidudienio saulėje.

Įdegis yra reakcija į pažeistas odos ląsteles po per didelės UV spindulių apšvietos. Nėra tokio dalyko, kaip sveikas deginimasis. Kai kurie žmonės mano, kad įdegis prieš atostogas, ar soliariumo įdegis, apsaugos juos nuo nudegimų saulėje. Tiesa yra tokia, kad šios priemonės gali suteikti tik labai mažą apsaugą nuo kenksmingo saulės poveikio.

Vietoje deginimosi, skatiname visus džiaugtis savo natūraliu odos atspalviu ir mėgautis saule saugiai.

Ar galiu naudotis dirbtinio įdegio kremais?

Dirbtinio įdegio produktai savo sudėtyje turi dihidroksiacetono (DHA) – medžiagos, kuri reguoja su viršutiniais odos sluoksniais ir taip pakeičia odos atspalvį. 2010 metais Mokslinio vartotojų saugumo komiteto ekspertai padarė išvadas, kad dirbtinio įdegio produktai su DHA nekelia rizikos žmonių sveikatai, tačiau vis dar trūksta informacijos apie galimus ilgalaikio šių produktų vartojimo šalutinius poveikius.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings