View Categories

Odos vėžys

Apie odą #

Oda yra didžiausias žmogaus organas ir vienas iš svarbiausių organizmo apsaugos elementų. Oda atlieka daugybę svarbių funkcijų:

  • Apsaugo kūną nuo sužeidimų ir infekcijų
  • Padeda reguliuoti kūno temperatūrą
  • Padeda kontroliuoti skysčių netekimą
  • Prakaituojant per prakaito liaukas pašalinamos nereikalingos medžiagos

Odą sudaro 2 pagrindiniai sluoksniai. Išorinis sluoksnis, kurį galime paliesti, yra epidermis, o po juo – derma. Po jais yra gilesnis riebalinio audinio sluoksnis.

Epidermis yra sudarytas iš kelių tipų ląstelių. Didžiąją epidermio dalį sudaro plokščiosios ląstelės. Giliausias epidermio sluoksnis yra yra sudarytas apvalesnės formos ląstelių, vadinamų bazalinėms ląstelėmis. Epidermyje tarp bazalinių ląstelių taip pat yra ir odos ląstelių melanocitų, kurios gamina melaniną. Melaninas suteikia odai jos natūralią spalvą. Apgamai yra daugybės melanocitų sankaupa vienoje vietoje odoje.

Odos vėžio simptomai #

Pirmasis odos vėžio požymis, kurį pastebėsite, bus pasikeitusi odos srities išvaizda bet kurioje kūno vietoje, bet dažniausiai tai būna odos sritis, kuri dažnai būna saulėje. Bazaliomos ir plokščialąstelinis odos vėžys skiriasi savo išvaizda.

Bazaliomos dažniausiai susidaro ant veido, galvos ir kaklo. Bazaliomos išvaizda:

  • Lygi ir perlamutrinio baltumo
  • Vaškinė
  • Kietas, raudonas gumbas arba gali atrodyti įdubusi viduryje
  • Perlamutrinis rudas arba juodas gumbas (jei jūsų oda tamsesnė)
  • Plokščia, raudona dėmė, žvynuota ir su šašeliu
  • Blyškus negyjantis randas.

Šie odos dariniai gali:

  • Pradėti gyti, bet niekada neužgyja iki galo
  • Niežėti ir kraujuoti
  • Turėti susidariusią plutelę ar šašą
  • Išsivystyti į neskausmingą opą.

Plokščialąstelinis vėžys blyškios odos žmonėms dažniausiai aptinkamas ant veido ir kaklo, plaukais neapdengtos galvos odos, pečių ir rankų, plaštakų viršutinės dalies ir blauzdų. Tamsesnės odos žmonėms jis dažniau pasireiškia tose vietose, kurios mažiau arba visai negauna tiesioginio saulės spindulių poveikio – apatinės kojų dalys, liemuo, lytiniai organai ir sritys, kuriose yra ilgalaikių randų, pavyzdžiui, po nudegimo. Plokščialąstelinio vėžio išvaizda:

  • Paraudimas, odos pašiurkštėjimas
  • Raudonas darinukas su iškilusiais kraštais
  • Išopėjęs odos mazgelis ar mazgas
  • Opelė su gelsvu šašu
  • Odos mazgelis su voleliu
  • Kremzlės kietumo odos mazgelis
  • Kraujuojanti, ilgai negyjanti žaizdelė (ypač būdinga lūpoms)
  • Iškilių kraštų su įdubimu

Jei ant odos pastebėjote ką nors neįprasto, kreipkitės į šeimos gydytoją arba gydytoją dermatovenerologą. Iki vizito galite nufotografuoti neraminančią vietą, kad vizito metu būtų galima įvertinti, ar odos srities išvaizda pasikeitė per laikotarpį iki konsultacijos.

Diagnostika #

Jei ant odos pastebėjote pakitimų, kreipkitės į šeimos gydytoją arba gydytoją dermatovenerologą. Iki vizito galite nufotografuoti neraminančią vietą, kad vizito metu būtų galima įvertinti, ar odos srities išvaizda pasikeitė per laikotarpį iki konsultacijos.

Konsultacijos metu gydytojas apžiūrės odos pakitimus. Odos dariniai taip pas bus apžiūrėti dermatoskopu – nedideliu prietaisu, kuris padidina vaizdą ir leidžia įvertinti odos darinių struktūrą (spalvą, kontūrą, formą) bei jų pokyčius, nematomus plika akimi.

Norint atskirti, ar odoje esantis pakitimas yra gerybinis ar piktybinis darinys, atliekama naviko ląstelių biopsija. Trumpos ir paprastos procedūros metu gydytojas specialia mentele pagrandys ar peiliuku išpjaus odos naviko ląstelių mėginį, kuris bus ištiriamas laboratorijoje.

Jei po biopsijos nustatoma bazalioma, tolimesni tyrimai dažniausiai nėra reikalingi, nes šis vėžio tipas dažniausiai nemetastazuoja į kitus organus.

Jei nustatomas plokščialąstelinis odos vėžys, tuomet gydytojas apžiūros metu turi patikrinti, ar šalia odos naviko esantys limfmazgiai nėra padidėję. Taip pat gali būti paskirti papildomi tyrimai, skirti nustatyti, ar navikas nėra metastazavęs toliau į kitus organus.

Odos vėžio formos #

Skirtingi odos vėžio tipai pavadinti pagal odos ląstelių tipą, nuo kurio jie pradėjo vystytis. Skiriami trys pagrindiniai odos vėžio formos:

Bazalioma arba bazioceliulinis vėžys – piktybinis navikas, išsivystęs iš bazinių epitelinių ląstelių, jis sudaro apie 80% odos vėžio atvejų. Šis odos vėžio tipas auga lėtai, dažniausiai pagydomas lengvai, retai metastazuoja į kitus kūno organus.
Plokščialąstelinis odos vėžys – piktybinis navikas, išsivystęs iš plokščiųjų epitelio ląstelių. Šis odos vėžio tipas yra agresyvesnis ir greičiau augantis, kartais metastazuojamtis į kitus organus ar limfmazgius. Po gydymo gali vėl pasikartoti toje pačioje vietoje.
Melanoma – melanoma yra iš melanocitų išsivystęs piktybinis navikas. Tai rečiau pasitaikanti odos vėžio rūšis. Šiame puslapyje galite rasti daugiau informacijos apie melanomą.


Bazaliomos ir plokščialąstelinis odos vėžys skiriasi nuo melanomos. Jie vadinami nemelanominiais odos vėžiais.

Gydymas #

Įvertinus jūsų ligos formą, biopsijos rezultatus, kitus atliktus tyrimų rezultatus ir bendrą sveikatos būklę, jus gydantis gydytojas kartu su daugiadiscipline specialistų komanda parinks jums labiausiai tinkantį gydymo metodą.

Odos vėžio gydymo būdai:

Chirurginė operacija – odos vėžys dažniausiai gydomas chirurginiu būdu. Navikas pašalinamas su aplink esančia odos dalimi, kad būtų pašalinamos visos vėžinės ląstelės. Operacijos tipas priklauso nuo naviko dydžio ir vietos, kurioje jis yra. Jei navikas nedidelis, gydytojas paprastai gali pašalinti jį taikant vietinę nejautrą. Jei navikas yra didesnis, tuomet operacijos metu pašalinama daugiau odos. Pašalintos odos plotas gali būti uždengiamas odos lopu – iš kitos kūno vietos paimta oda. Žaizda susiuvama ir sutvarstoma. Po kelių dienų apžiūrima, kaip žaizda gyja, ji reguliariai pertvarstoma. Žaizdos vietoje matyti randas, tačiau ilgainiui jis blykšta.

Gydymas lazeriu – Metodas gali būti taikomas, kai navikas yra nedidelis ir paviršinis. Navikas, veikiamas lazerio, išnyksta, jo vietoje susiformuoja šašelis. Maždaug po mėnesio šašelis nukrenta, po juo būna užaugusi nauja, sveika oda. Trumpos procedūros metu taikoma vietinė nejautra, po jos pacientas gali vykti namo.

Kriochirurgija – tai gydymo metodas, kurio metu vėžinės ląstelės sunaikinamos naudojant jas užšaldant skystu azotu. Metodas gali būti taikomas, kai navikas yra nedidelis ir paviršinis. Ant naviko, pritaikius vietinę nejautrą, yra užpurškiama skysto azoto, kuris jį nušaldo.

Veikiant žemai temperatūrai iš tarpląstelinio skysčio susiformavę ledo kristalai sutrikdo, sustabdo vandens ir jame esančių medžiagų cirkuliaciją į ląsteles ir iš jų. Temperatūrai krintant dar žemiau, pačiose ląstelėse susiformavę ledo kristalai tiesiogiai pažeidžia, suardo jų membranas ir vidines struktūras – ląstelės žūva. Efektyvus audinių ląstelių suardymas panaudojant šaltį priklauso nuo greito jų sušaldymo iki labai žemos (–40°C) temperatūros ir laipsniško atšildymo.

Po procedūros gydoma vieta aptvarstoma, laukiama, kol susiformuos šašas. Šašas nukrenta maždaug po mėnesio, po juo būna užaugusi nauja, sveika oda, kartais gali matytis baltas randelis. Navikas turėtų būti išnykęs. Priklausomai nuo naviko dydžio ir gylio, gali būti reikalingos kelios gydymo šalčiu procedūros. Po procedūros pacientas gali vykti namo.

Fotodinaminė terapija – tai neinvazinis gydymo metodas, kurio metu naudojant fotosensibilizuojančią medžiagą ir šviesos terapiją, sukuriamas gydomasis efektas. Šviesai įjautrinanti medžiaga hemoporfirinai vietiškai užtepami ant odoje esančio darinio arba suleidžiami į veną. Ši medžiaga kaupiasi navikinėse ar uždegimo pažeistose ląstelėse. Navikas, prisikaupęs hemoporfirinų, tampa jautrus šviesai. Kai navikas apšviečia lazeriu, vėžinėse ląstelėse prasideda fotocheminės reakcijos, sukeliančios jų žūtį.

Po procedūros per 48 valandas, odos gydymo vietose galima stebėti paraudimą, nedidelį patinimą ar dilgčiojimą, taip pat galimas švelnus odos patamsėjimas. Paprastai šie pokyčiai praeina per 1 – 3 dienas, o visiškai per savaitę. Oda gali šiek tiek luptis, pleiskanoti ar pasidengti išoriniais šašeliais. 

Bent pirmas 48 valandas po procedūros svarbu apsaugoti odą stipriu (mažiausiai 50 SPF) nuo saulės saugančiu kremu. Papildomai dar 2 savaites vengti tiesioginių saulės spindulių naudojant apsauginius kremus, galvos apdangalus ar rūbus.

Stebėsena po gydymo #

Pasibaigus gydymui, reikės gydytojo paskirtu dažnumu apsilankyti kontroliniams vizitams ir atlikti tyrimus. Pirmaisiais ir antraisiais metais po gydymo įprastai rekomenduojama apsilankyti kas 3 mėnesius, trečiaisiais ir ketvirtaisiais metais – kas pusmetį, o vėliau – kartą per metus. Šiame puslapyje galite rasti tyrimų atmintinę, esantiems onkologinės ligos stebėsenoje.

Vizitų metu gydytojas apžiūrės, ar nėra kūno odos pakitimų, kaip atrodo gydyta oda. Svarbu reguliariai pačiam apžiūrėti savo odą, patikrinti, ar nėra naujų pokyčių. Jei kažkurios savo odos vietos nematote (pvz., nugaros), galite naudoti veidrodį ar paprašyti artimojo, kad apžiūrėtų.

Jei tarp tikrinimų pastebite odos pakitimus, reikia atvykti pas gydytoją nelaukiant numatyto laiko.

Rizikos veiksniai #

Ultravioletinių (UV) spindulių poveikis – ultravioletinė (UV) spinduliuotė sukelia ankstyvą odos senėjimą ir odos pažeidimus, kurie gali išsivystyti į odos vėžį. UV saulės spinduliuotę skleidžia saulė, UV lempos bei dirbtinės saulės šviesos lempos soliariumuose. Šiame puslapyje rasite daugiau informacijos apie UV ir saugų elgesį saulėje.

Baveno liga (angliškai – Bowen disease) – liga, kartais vadinama plokščialąsteline karcinoma in situ. Tai labai ankstyva lėtai augančio odos vėžio forma, nesukelianti papildomų simptomų. Ją sukelia vėžinių ląstelių augimas išoriniame odos sluoksnyje (epidermyje). Odoje atsiranda aiškių ribų, pleiskanota dėmė ar plokštelė, rausvos ar kūno spalvos. Negydoma Boweno liga kartais gali išsivystyti į plokščialąstelinę odos karcinomą.

Ankstesnis gydymas radioterapija – jei anksčiau taikytas spindulinis gydymas, padidėja rizika susirgti odos vėžiu. Labiau tikėtina, kad jis išsivystys toje odos srityje, kurioje buvo taikytas gydymas.

Chemikalų, naudojamų pramonėje, poveikis – ilgalaikis chemikalų, naudojamų pramonėje, pavyzdžiui, akmens anglies dervos, arseno, asfalto, deguto, parafino, plaukų dažų, suodžių, poveikis, gali padidinti riziką susirgti odos vėžiu. Jei darbo vietoje tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis, būtina dėvėti apsauginius drabužius ir naudoti apsaugines priemones.

Lytis – vyrai odos vėžiu serga daugiau nei moterys.

Ilgalaikis traumavimas / dirginimas – pavyzdžiui, ilgalaikis odos traumavimas dėl kietų, standžių marškinių apykaklių, nepatogaus, spaudžiančio liemenėlės užsegimo gali padidinti darinių supiktybėjimą.

Kitos ligos – sergant psoriaze, turint žmogaus papilomos virusą, padidėja rizika susirgti plokščialąsteliniu odos vėžiu.

Vaizdo įrašas. Svečiuose pas onkologą: ką reikia žinoti apie melanomą ir saugų buvimą saulėje? #

Kviečiame žiūrėti POLA nuotolinio seminaro įrašą „Svečiuose pas onkologą: ką reikia žinoti apie melanomą ir saugų buvimą saulėje?” Lektorė gydytoja onkologė chemoterapeutė Dainora Mačiulienė savo pranešime šalia informacijos apie melanomą, aptaria ir kitus odos navikinius susirgimus, tokius kaip plokčialąstelinė karcinoma.

Gydytoja išsamiai pasakoja apie melanomos rizikos veiksnius, kurie išties reikalauja mūsų nuolatinio budrumo, paaiškina apie melanomos stadijas ir jų reikšmę. Paskaitoje sužinosite, kodėl tokia svarbi savityra, apgamų ir įtartinų odos darinių apžiūra bei savalaikis apsilankymas pas dermatologą siekiant veiksmingos melanomos profilaktikos.

Daug dėmesio renginio metu skirta saugiai elgsenai saulėje – gydytoja pataria, kaip saugotis ultravioletinių spindulių, kaip prižiūrėti odą, kokius apsauginius kremus ir kaip naudoti siekiant išvengti nudegimų saulėje. Antroje dalyje išgirsite atsakymus į dalyvių klausimus. Renginį moderavo POLA direktorė Neringa Čiakienė.

Seminaras organizuotas įgyvendinant projektą „Pacientai pacientams“, kuris yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.

Vaizdo įrašas. Odos vėžys. Nepageidaujamų poveikių valdymas: gydytojo patarimai #

Kviečiame į virtualų seminarą apie odos vėžį. Jame Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos gyd. onkologė-chemoterapeutė Jūratė Liutkutė pasidalins patarimais, kaip valdyti šios ligos ir jos gydymo sukeltus nepageidaujamas simptomus.

Atkreipiame dėmesį, kad vaizdo įraše minima programėlė šiuo metu yra nepasiekiama dėl būtinybės atnaujinti platformą ir IT sprendimus. Gavus reikiamą finansavimą, planuojame užsakyti programėlės atnaujinimo darbus.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings