Kaip sau padėti, kai skauda?

Toliau pateikti patarimai, kuriuos galite išbandyti patys namuose. Jie gali būti naudingi, kai reikia malšinti protarpinį ar proveržio skausmą, atsirandantį dienos eigoje:

  • Gilus atpalaiduojantis kvėpimas. Švelnūs kvėpavimo pratimai gali sumažinti skausmą arba padėti su juo susidoroti. Pratimai gali padėti atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą. Juos galite atlikti sėdėdami ant kėdės ir atpalaidavę rankas prie šono. Arba galite juos atlikti atsilošę kėdėje ar atsigulę ant lovos. Štai kvėpavimo pratimai, kuriuos galite išbandyti dabar:
    • Įkvėpkite pro nosį, o galvoje lėtai skaičiuokite iki 3.Iškvėpkite pro burną, vėl tyliai skaičiuodami iki 3.
    • Toliau kvėpuokite 5 minutes ir pamažu pereikite prie 20 minučių.
  • Meditacija – dar vienas būdas atitraukti mintis nuo skausmo. Yra daugybė telefono programėlių, vaizdo įrašų ir knygų, kurios gali padėti išmokti įvairių meditacijos technikų. Meditacijos pratimai gali apimti tylų raminančio žodžio kartojimą. Arba galite įsivaizduoti, kad į skaudamas kūno vietas kvėpuojate šilumą, vėsą ar atsipalaidavimo jausmą.
  • Dėmesio atitraukimas. Dar viena skausmo valdymo technika – dėmesio atitraukimas. Galite išsiblaškyti pasinerdami į mėgstamą veiklą, pavyzdžiui, skaitymą, piešimą ar televizoriaus žiūrėjimą. Tyrimai rodo, kad juokas gali padėti sumažinti diskomfortą, todėl apsvarstykite galimybę žiūrėti ar klausytis ko nors, kas jus prajuokintų. Kalbėkitės ir juokitės su draugais ir šeima. Leiskite laiką su savo augintiniais. Mokymasis ko nors naujo, pavyzdžiui, naujo amato, pomėgio ar kalbos, gali būti gera dėmesio atitraukimo priemonė. Taip pat galite atsipalaiduoti užsiimdami jums patinkančia savęs priežiūros veikla, pavyzdžiui, šilta vonia ar dušu.
  • Vizualizacija. Vaizduotė ir vizualizacija atitraukia jūsų mintis nuo procedūrų skausmo, sutelkdamos jas į kitas idėjas. Viena iš technikų vadinama „stebuklinga pirštine”. Prieš procedūrą duriant adata įsivaizduokite, kad ant rankos turite apsauginę pirštinę, saugančią jus nuo skausmo pojūčio. Taip pat galite įsivaizduoti ramią sceną arba atgaminti mėgstamą prisiminimą. Kita priemonė – mintyse susikurti vaizdinį, kaip gydanti šviesa nuima skausmą. Apmokytas terapeutas gali jus išmokyti įvairių pratimų, kuriuos galite atlikti namuose.
  • Šilumos ir šalčio naudojimas nuo skausmo. Skausmui malšinti galite naudoti karštus ir šaltus kompresus, šildančias pagalvėles arba ledo paketus. Pasikalbėkite apie šį metodą su savo sveikatos priežiūros komanda, kad galėtumėte sudaryti planą ir po ranka turėti tinkamas priemones. Laikykitės visų specialių nurodymų, ypač spindulinės terapijos ar chemoterapijos metu arba po jos. Įsitikinkite, kad naudodami šilumą ir šaltį skausmui malšinti nepažeisite odos. Šildymo pagalvėles naudokite ant drabužių, paklodės ar rankšluosčio, kad nenusidegintumėte. Ledo paketus ir kompresus įvyniokite į rankšluostį, kad apsaugotumėte odą. Netaikykite karščio ar šalčio tiesiai ant:
    • Nuogos arba sužeistos odos sričių, kurios yra nutirpusios, nes dėl šilumos ar šalčio nejausite jokio diskomforto ar sužeidimo.
    • Sričių, kurioms neseniai buvo taikyta spindulinė terapija.

Išbandykite skirtingas karščio ar šalčio temperatūras, kad rastumėte metodą, kuris suteikia palengvėjimą. Taip pat galite kaitalioti karštį ir šaltį, kad dar labiau palengvėtų. Pradėkite nuo 5-10 minučių taikyti vidutinės temperatūros šilumą arba šaltį.

Kaip naudoti vaizdinius? #

Vaizdiniai paprastai geriausiai veikia su jūsų užmerktomis akimis. Norėdami pradėti, sukurkite vaizdą mintyse. Pavyzdžiui, galite galvoti apie kokią nors vietą ar veiklą, kuri praeityje jus džiugino. Išnagrinėkite šią vietą ar veiklą. Pastebėkite, kaip ramiai jaučiatės.

Jei jaučiate stiprų skausmą, galite įsivaizduoti save kaip žmogų be skausmo. Savo įsivaizdavime iškirpkite laidus, kuriais siunčiami skausmo signalai iš vieno kūno dalies į kitą. Arba galite įsivaizduoti gydomąjį kamuolį energiją. Kiti pastebėjo, kad šis pratimas labai naudingas:

  • Užmerkite akis ir lėtai kvėpuokite. Įkvėpdami tyliai ir lėtai sakykite „Įkvėpiu, vienas, du”, o iškvėpdami sakykite: „Iškvėpiu vienas, du”. Atlikite tai kelias minutes.
  • Įsivaizduokite, kad plaučiuose arba ant krūtinės susidaro gydomosios energijos kamuolys. Įsivaizduokite, kad jis formuojasi ir įgauna formą.
  • Kai būsite pasiruošę, įsivaizduokite, kad oras, kuriuo kvėpuojate, išpučia šį energijos kamuolį į tą vietą, kurioje jaučiate skausmą. Ten patekęs kamuolys gydo ir atpalaiduoja jus. Galite įsivaizduoti, kad kamuolys vis didėja ir didėja, nes jis nuima vis daugiau nepatogumų.
  • Iškvėpdami įsivaizduokite, kad oras pučia kamuoliuką tolyn nuo jūsų kūno. Kai jis išskrenda, kartu su juo išnyksta ir visas jūsų skausmas.
  • Kiekvieną kartą įkvėpdami ir iškvėpdami pakartokite paskutinius du veiksmus.
  • Norėdami baigti vaizdinį, lėtai suskaičiuokite iki trijų, giliai įkvėpkite, atmerkite akis, ir tyliai sau pasakykite: „Jaučiuosi žvalus ir atsipalaidavęs.”

Atsipalaidavimo pratimai #

Atsipalaiduoti galite sėdėdami arba gulėdami, geriausia ramioje vietoje. Įsitikinkite, kad jums patogu. Nekryžiuokite rankų ar kojų, nes galite sutrikdyti kraujotaką. Jei gulite, po kaklu ir keliais galite pasidėti nedidelę pagalvėlę. Kai patogiai įsitaisysite ir užmerksite akis, galite išbandyti bet kurį iš šių atsipalaidavimo metodų:

Kvėpavimas ir raumenų įtempimas

  • Giliai įkvėpkite.
  • Tuo pačiu metu įtempkite raumenis ar raumenų grupę. Pavyzdžiui, galite suspausti užmerkti akis, sumirksėti arba suspausti dantis. Arba galite sugniaužti kumštį, sugniaužti rankas ir kojas arba suspausti kojas ir rankas į kamuoliuką ir kuo tvirčiau laikyti.
  • Sekundę ar dvi sulaikykite kvėpavimą ir laikykite raumenis įtemptus.
  • Atleiskite. Iškvėpkite ir leiskite kūnui susilpnėti.

Lėtas ritmingas kvėpavimas

  • Žiūrėkite į kokį nors daiktą arba užmerkite akis ir galvokite apie ramią sceną. Lėtai kvėpuokite, gilų kvėpavimą.
  • Įkvėpdami įtempkite raumenis. Iškvėpdami atpalaiduokite raumenis ir pajuskite. jaučiate, kaip įtampa atslūgsta.
  • Išlikite atsipalaidavę ir pradėkite kvėpuoti lėtai ir ramiai, kvėpuodami maždaug 9-12 įkvėpimų per minutę. Kad išlaikytumėte lėtą, tolygų ritmą, galite tyliai sau sakyti: „įkvėpiu, vienas, du, iškvėpiu, vienas, du.”
  • Jei kada nors pajusite, kad trūksta oro, giliai įkvėpkite ir tęskite lėtą kvėpavimą.
  • Kiekvieną kartą iškvėpdami pajuskite, kaip atsipalaiduojate ir nurimstate. Tęskite lėtą, ritmingą kvėpavimą iki 10 minučių, jei reikia.
  • Užsiėmimo pabaigoje tyliai ir lėtai skaičiuokite nuo vieno iki trijų. Atmerkite akis. Pasakykite „Jaučiuosi žvalus ir atsipalaidavęs”. Pradėkite lėtai judėti.

Jei nuspręsite naudoti lėtą ritmingą kvėpavimą kaip būdą atsipalaiduoti ir sumažinti skausmą, galbūt norėsite išbandyti šiuos patarimus. Jie gali sustiprinti patirtį:

  • Klausykitės lėtos, mėgstamos muzikos per ausines.
  • Kai pradėsite lėtai kvėpuoti, lėtai atpalaiduokite skirtingas kūno dalis, vieną po kitos. Pradėkite nuo pėdų ir pereikite prie galvos.
  • Kiekvieną kartą iškvėpdami galite sutelkti dėmesį į tam tikrą kūno vietą ir pajuskite, kaip ji atsipalaiduoja. Stenkitės įsivaizduoti, kaip iš tos srities išnyksta įtampa.
  • Apsvarstykite galimybę naudoti atsipalaidavimo įrašus ar programėkes. Jose dažnai būna įtraukti visi atsipalaidavimo žingsniai

Kaip aš jaučiuosi, kai man skauda? #

Skausmas ir vėžys turi įtakos kiekvienai jūsų gyvenimo daliai. Jis gali paveikti ne tik jūsų kūną, bet ir jūsų mintis bei jausmus. Nesvarbu, ar jaučiate didelį, ar nedidelį skausmą, jei jis nuolatinis, galite jaustis taip, tarsi negalėtumėte susikaupti į nieką kitą. Tai gali trukdyti jums daryti dalykus ir susitikti su žmonėmis, kuriuos paprastai darote. Tai gali nuliūdinti ir gali atrodyti, kad ciklas niekada nesibaigs.

Kartais dalykai, kuriuos žmonės anksčiau laikė savaime suprantamais, nebėra tokie lengvi. Tai gali būti maisto gaminimas, apsirengimas ar tiesiog judėjimas. Kai kurie žmonės negali dirbti dėl skausmo arba turi sutrumpinti darbo laiką. Jie gali nerimauti dėl pinigais. Dėl darbo ir kasdienio gyvenimo apribojimų žmonės taip pat gali mažiau bendrauti, norėti rečiau matytis su kitais žmonėmis.

Tyrimai rodo, kad skausmą patiriantys žmonės dažniau gali jausti liūdesį ar nerimą ir susirgti depresija. Taip pat jie gali jausti:

  • Susierzinimas
  • Pyktis
  • Nusivylimas
  • Susirūpinimas
  • Vienišumas

Dažnas vėžio ir skausmo padarinys yra baimė. Daugeliui žmonių skausmas ir baimė kartu jaučiasi kaip kančia. Žmonės sunerimsta nerimaudami dėl ateities. Jie sutelkia dėmesį mintis apie dalykus, kurie gali atsitikti, o gali ir neatsitikti. Galite jausti baimę dėl daugelio dalykų, pvz:

  • Vėžys paūmės.
  • Skausmo, kuris bus per stiprus, kad jį būtų galima ištverti.
  • Jūsų darbas ar kasdienės užduotys taps per sunkios.
  • Negalėsite dalyvauti ypatingose kelionėse ar renginiuose.
  • Prarasti kontrolę.

Šie jausmų kalneliai dažnai verčia žmones ieškoti prasmės, kurią vėžys ir skausmo reikšmę jų gyvenime. Kai kurie klausia, kodėl tai galėjo nutikti būtent jiems. Jie klausia ką jie padarė, kad to nusipelnė. Kiti gali kreiptis į religiją arba tyrinėti savo dvasingumą, prašydami pagalbos ir stiprybės.

Jei jaučiate tokius jausmus, žinokite, kad esate ne vieni. Daugelis vėžiu sergančių žmonių yra patyrę tokius jausmus. Turėti neigiamų minčių yra normalu. Tačiau jei jūsų neigiamos mintys jus užvaldo, neignoruokite savo jausmų, kreipkitės pagalbos.

Paramos paieška.

Yra daug žmonių, kurie gali jums padėti. Galite pasikalbėti su:

  • Sveikatos priežiūros specialistais. Onkologijos socialiniais darbuotojais, sveikatos psichologais ar kitais Jūsų ligoninės psichikos sveikatos specialistais. Jūsų sveikatos priežiūros komanda gali padėti jums rasti specialistą, kuris yra apmokytas padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Šie žmonės gali padėti jums pasikalbėti apie tai, ką išgyvenate, ir rasti atsakymus į jus neraminančius klausimus ar pasiūlyti vaistų, kurie padės jums jaustis geriau, jei jums jų prireiks.
  • Pacientų paramos grupės. Paramos sergant vėžiu grupėse žmonės, dalijasi savo jausmais, susijusiais su vėžio įveikimu. Grupės gali susitikti asmeniškai, telefonu arba internetu. Norėdami rasti jums tinkamą paramos grupę, pasitarkite su gydytoju, slaugytoja arba ligoninės socialiniu darbuotoju, kreipkitės į pacientų bendruomenes.
  • Dvasine bendruomene. Daugelis žmonių sako, kad jie atgauna gyvenimo kontrolės ir geros savijautos jausmą pasikalbėję su savo dvasinės ar religinės bendruomene. Jos nariai taip pat gali pasiūlyti paramą. Be to, daugelyje ligoninių dirba kapelionas, kuris gali padėti žmonėms gydymo metu.

POLA pacientų bendruomenės FB tinkle #

Gyvenimas sergant krūties vėžiu

Gyvenimas sergant prostatos vėžiu

Gyvenimas sergant melanoma

Gyvenimas sergant plaučių vėžiu

Kaip mano skausmas veikia mano artimuosius? #

Lėtinis ar stiprus skausmas turi įtakos visiems, kurie jus myli ir jumis rūpinasi. Todėl šeimos nariams ir draugams sunku stebėti, kaip jiems artimas žmogus kenčia skausmą. Kaip ir Jūs, Jūsų artimieji gali jaustis pikti, neramūs ir vieniši. Jie gali jaustis bejėgiai, nes jie negali padėti jums pasijusti geriau. Jie netgi gali jaustis kalti, kad jūs kenčiate skausmą, o jie – ne. Arba jie gali jausti netektį, nes jūsų skausmas neleidžia jums daryti to, ką mėgstate. Natūralu, kad šeimos nariai ir draugai jaučia šias emocijas. Visiems būtų lengviau supratus, kad šios emocijos egzistuoja ir kad niekam nereikia su jomis susidurti vienam.

Leiskite savo šeimos nariams žinoti, kad ir jie gali kreiptis pagalbos. Kaip ir jūs, jie gali pasikalbėti su psichologu arba prisijungti prie pacientų ir jų artimųjų paramos grupės.

Vaizdo įrašas. Skausmo valdymas #

Kviečiame žiūrėti seminarą, kuriame kartu su Švedijos Karolinskos instituto reabilitacinės medicinos gydytoja ir skausmo specialiste Indre Bilevičiūte Ljungar, skausmo klinikos gydytojais specialistais bei kanabinoidus tiriančiu mokslininku Aidu Adomaičiu aptariama skausmo mechanizmai ir tipai, kaip galima veiksmingai valdyti skausmą tiek vaistais, tiek nemedikamentiniais būdais, įvairios skausmo malšinimo galimybės bei apžvelgiamos pastarųjų metų studijos, atliktos su kanabinoidais.

Siekdami pagerinti naršymo kokybę šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudęs „sutinku“ sutinki su šia Privatumo politika ir joje nurodytais asmens duomenų tvarkymo tikslais, būdais bei tvarka. Tu gali bet kuriuo metu atšaukti mums duotą leidimą naudoti slapukus. Tai padarysi pakeitęs savo interneto naršyklės nustatymus taip, jog ji nepriimtų slapukų. Daugiau informacijos rasi privatumo politikos skiltyje. View more
Cookies settings
Patvirtinti
Privatumo politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privatumo politika

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įmonės kodas: 302704554, registracijos adresas: A. Mickevičiaus g. 9, LT-44307 Kaunas (toliau – „POLA“), įsipareigoja užtikrinti svetainės lankytojų (toliau – „Lankytojai“) asmeninės informacijos saugumą ir teisių apsaugą Jums naudojantis POLA interneto svetaine https://pola.lt/ (toliau – „Svetainė“) ir joje esančiu turiniu. Lankantis Svetainėje, POLA arba POLA įgalioti paslaugų teikėjai pasitelkia įvairias technologijas duomenų išsaugojimui tam, kad Lankytojų naudojimasis Svetaine būtų patogesnis ir saugesnis, o siūlomos paslaugos būtų aktualesnės. Ši privatumo politika (toliau – „Politika“) sukurta tam, kad Lankytojai sužinotų daugiau informacijos apie Svetainėje naudojamas technologijas. 1. BENDRA INFORMACIJA APIE SLAPUKUS Svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Jie leidžia Jūsų poreikiams pritaikyti Svetainės veikimą, taip pat palengvina naršymą ir naudojimąsi Svetaine. Slapukai – kas tai? Slapukai yra nedideli tekstiniai failai (užimantys iki kelių KB), kuriuos Lankytojo interneto naršyklė apsilankant Svetainėje patalpina Lankytojo kompiuteryje, planšetėje arba kitame išmaniajame įrenginyje. Jie leidžia Svetainei išsaugoti tokius duomenis, kaip:
  • prisijungimo duomenys (prisijungiančio įrenginio IP adresas, prisijungimo laikas, miestas, iš kurio jungiamasi);
  • naršyklės tipas;
  • demografiniai duomenys (amžiaus grupė, lytis);
  • duomenys apie tai, kaip Lankytojas naršo Svetainėje (kuriose sekcijose lankotės, kuo konkrečiai domitės).
Tikslai, kuriais POLA naudoja slapukus Slapukais siekiame:
  • užtikrinti efektyvų ir saugų Svetainės veikimą; POLA naudoja slapukus palaikant POLA saugumo funkcijas, kurios padeda aptikti ir nustatyti netinkamo elgesio atvejus Svetainėje;
  • gerinti Svetainės veikimą; stebėdami slapukų naudojimą, galime gerinti Svetainės ir elektroninių paslaugų veikimą, plėtoti esamas paslaugas, tobulinti funkcionalumą; analizuoti veikimą, kai Lankytojai apsilanko Svetainėje iš kitų svetainių, kitų įrenginių ar prietaisų;
  • atpažinti sugrįžtančius Svetainės Lankytojus; parodyti tinkamą informaciją Lankytojams; išvengti pakartotinės registracijos ir anketų pildymo nuolatiniams Lankytojams;
  • analizuoti Jūsų įpročius, kad Svetainės veikimas būtų patogus, efektyvus ir atitiktų Jūsų poreikius bei lūkesčius, pavyzdžiui, užtikrinant, kad Jūs nesunkiai rastumėte viską, ko ieškote;
  • išmatuoti į mūsų Svetainę siunčiamos informacijos ir duomenų srautus; mes naudojame slapukus statistinių duomenų apie Svetainėje apsilankiusių vartotojų skaičių ir naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis kaupimui;
  • tikslinei rinkodarai, reklamai; naudodami slapukus mes galime rinkti informaciją tam, kad teiktume tam tikrai naršyklei skirtą reklamą ar turinį, sukuriant skirtingas tikslines grupes; mes galime naudoti slapukus tam, kad parodytume tinkamą reklamą tiek mūsų Svetainėje, tiek ir už jos ribų.

2. SVETAINĖJE NAUDOJAMI SLAPUKAI Kiekvieną kartą Jums apsilankius Svetainėje, gali būti sukurti ilgalaikiai slapukai, kurie lieka Jūsų kompiuteryje po Jūsų išsiregistravimo ir bus panaudoti Jums vėl apsilankius Svetainėje; jie galioja ir nėra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje, ir/arba trumpalaikiai (seanso) tipo slapukai, kurie pasibaigia ir yra ištrinami Jums baigus naršyti Svetainėje. Visi mūsų naudojami slapukai gali būti naudojami tik Jūsų išankstiniu sutikimu. Savo sutikimą galite išreikšti paspaudę mygtuką „Sutinku“ Svetainės puslapio viršuje iškylančioje slapukų juostoje. Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalėsime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks Svetainė. Žemiau išvardijame pagrindinius Svetainėje naudojamus slapukus pagal jų rūšis ir renkamus duomenis. Būtinieji slapukai
  • Šie slapukai Svetainėje yra būtini tam, kad Jūs galėtumėte naršyti ir naudotis Svetainės funkcijomis, pvz., įsiminti formose, anketose įvestą informaciją seanso metu, prieiti prie apsaugotų mūsų Svetainės vietų. Be šių slapukų taptų neįmanoma teikti tam tikras Svetainės paslaugas, ji veiktų ne taip sklandžiai, kaip turėtų.
Funkciniai slapukai
  • Naudojant šiuos slapukus Lankytojai gali išvengti nustatymų keitimų kaskart apsilankius Svetainėje. Šie slapukai padeda įsiminti Jūsų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos). Šių slapukų pagalba Lankytojai išvengia nustatymų pasikeitimo kiekvieną kartą apsilankius Svetainėje. Funkciniai slapukai taip pat įsimena Jūsų padarytus pakeitimus, taip pat kitais atvejais, pvz., kai tinklalapyje paliekate komentarą. Funkciniai slapukai neseka Jūsų veiksmų kitose svetainėse.
Analitiniai slapukai
  • Analitiniai slapukai parodo, ar Lankytojas jau buvo lankęsis Svetainėje. Šie anoniminiai slapukai padeda sekti Lankytojų skaičių ir jų apsilankymo periodiškumą. Šie slapukai renka informaciją apie Svetainės naudojimą ir padeda tobulinti Svetainės veikimą.
Reklaminiai, tikslinės rinkodaros slapukai
  • Šie slapukai leidžia užfiksuoti Jūsų apsilankymą Svetainėje, puslapiuose, kuriuos lankėtės prieš tai, ir nuorodas, kurias sekėte. Reklaminiai ir tikslinės rinkodaros slapukai mums leidžia žinoti, ar jau matėte konkrečią reklamą arba tam tikro tipo reklamą, ir kiek laiko praėjo nuo tada, kai ją matėte. Jie taip pat naudojami tam, kad tam tikras reklamas matytumėte tik tam tikrą kartų skaičių ir kad tai padėtų matuoti reklamos efektyvumą.

3. TREČIŲJŲ ŠALIŲ SLAPUKAI Gali būti, jog svetainės „Facebook“, „Twitter“, „Youtube“, „Linkedin“ ir kitos trečiųjų šalių priemonės nustato slapukus, kad būtų galima dalintis turiniu socialiniuose tinkluose arba rengti su prieiga susijusią statistiką. Slapukų buvimas, skaičius ir statusas gali priklausyti nuo to, kaip atitinkamomis platformomis naudojotės prieš apsilankydami Svetainėje arba joje lankydamiesi. Turėtumėte pasidomėti, kokios politikos socialinių tinklų slapukų klausimu laikosi atitinkamos interneto svetainės.
SLAPUKŲ ATSISAKYMAS, BLOKAVIMAS Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Lankytojai savo nuožiūra gali užblokuoti ar ištrinti slapukus ir panašius unikalius identifikatorius, jeigu tai jiems leidžia jų naršyklės ar įrenginio nustatymai. Vis dėlto, atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad būtinieji slapukai ir analitiniai slapukai yra naudojimosi Svetaine sąlyga. Jei atsisakysite šių slapukų, negalime būti tikri, kaip ir ar iš viso veiks mūsų Svetainė. Jūs galite reikalauti, kad mes ištrintume visus apie Jus slapukų pagalba surinktus ir tvarkomus duomenis, kreipdamiesi elektroniniu paštu info@pola.lt. Tokie duomenys bus ištrinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų po kreipimosi nurodytu elektroniniu paštu. Galite kontroliuoti kitų slapukų naudojimą, pakeitę savo naršyklės nustatymus. Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galite rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/. Visgi, jei atsisakysite ar užblokuosite slapukus ar kitas panašias technologijas, kai kurios Svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos arba jos gali veikti ne taip sklandžiai.
BENDROSIOS NUOSTATOS Duomenų tvarkymo pagrindai ir terminai Elektroninės prekybos, POLA kortelės išdavimo ir administravimo, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais asmens duomenis tvarkome ES Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 6 straipsnio 1 dalies b punkte numatytu pagrindu (sutarties sudarymas ir vykdymas). Elektroninės prekybos, sutarčių su savanoriais ir paslaugų teikėjais vykdymo tikslais duomenis saugosime 5 metus nuo sutartinių santykių pabaigos. POLA kortelės išdavimo ir administravimo tikslu tvarkomus duomenis saugosime tol, kol nenutrauksite naudojimosi kortele, pateikdami mums prašymą. Paminėtais tikslais tvarkomi duomenis yra būtini tikslams pasiekti, be asmens duomenų įvardintų tikslų pasiekti negalėtume. Komunikacija elektroniniu paštu Vykdant elektroninę komunikaciją Jūsų pateikiamų asmens duomenų tvarkymo pagrindas yra Jūsų laisvos valios išraiška vykdyti šią komunikaciją ir joje pateikti tam tikrus duomenis. Be to, duomenų tvarkymo pagrindas taip pat gali būti sutarties sudarymas ir vykdymas (jeigu esame ją su Jumis sudarę), teisėtas interesas (pavyzdžiui, jeigu esate juridinio asmens darbuotojas) bei teisės aktuose numatytų pareigų vykdymas. Be sutarties sudarymo ir vykdymo, Jūsų duomenys tvarkomi vidaus administravimo tikslu. Jūsų elektroninio pašto adresas, susirašinėjimo turinys ir susiję duomenys bus tvarkomi laikantis proporcingumo principo. Šie duomenys visų pirma matomi to asmens, su kuriuo tiesiogiai komunikuojate elektroniniu paštu. Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų susirašinėjimą gali perskaityti ir kiti darbuotojai, pavyzdžiui, elektroninės darbo vietos stebėjimo, galimų teisės aktų ar vidaus taisyklių pažeidimų tyrimo, darbuotojo pavadavimo ir susijusiais tikslais bei panašiose situacijose. Duomenų gavėjai Jūsų asmens duomenis galime perduoti IT, serverio ir pašto paslaugų teikėjams, advokatams, teisininkams, teismams ir kitoms valstybės institucijoms. POLA kortelės turėtų asmens duomenis papildomai galime perduoti POLA organizacijos nariams. Duomenų subjektų teisės Informuojame, kad Jūs turite šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Jūsų duomenų subjektų teises, būtina nustatyti Jūsų tapatybę. Nenustačius Jūsų tapatybės, nebus galima įsitikinti, ar kreipiasi tikrai tas asmuo, kurio asmens duomenys yra tvarkomi, todėl nebus galima įgyvendinti Jūsų teisių. Gali būti atsisakyta nagrinėti iš Jūsų gautą prašymą dėl teisių įgyvendinimo arba už tai gali būti paprašyta atitinkamo mokesčio, jei prašymas būtų akivaizdžiai nepagrįstas arba perteklinis, taip pat kitais teisės aktuose nustatytais atvejais. Ši Politika gali būti POLA atnaujinama. POLA informuos Lankytojus apie atnaujinimus, Svetainėje pateikdama naują Politikos versiją. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti mūsų Svetainėje, kurioje visada rasite naujausią šios Politikos versiją. Ši Politika yra taikoma nuo jos paskelbimo Svetainėje dienos.
Save settings